YouTube, nebo Stream? Jak sledujete videa vy?

18.09.2015

Přečteno 1616x

Konvenční televize často nepřinášejí přesně ten druh zábavy nebo poučení, o který stojíme nebo na který máme zrovna náladu, a proto jsou u nás stále populárnější streamovací služby jako americký YouTube nebo český Stream.cz. Podívejte se s námi na jejich přednosti a funkce, které jste třeba na první pohled neobjevili.

Na YouTube objevíte nejen zábavu, ale i vlastní popularitu

YouTube je inteligentní nástroj, jak dostat ze světa audiovizuálního obsahu maximum. Vytváříte si vlastní playlisty, nastavíte si odebírání videí od autorů, které máte rádi, a YouTube vám automaticky doporučí i další obsah podobný vašim preferencím.

Na YouTube můžete videa buď jenom pasivně sledovat, nebo se také aktivně podílet na jejich tvorbě a zveřejňovat je skrze svůj vlastní kanál. Natáčíte se u hraní počítačových her nebo u kulmování vlasů? Pak se z vás navíc může stát populární „YouTuber“ nebo „vlogger“. YouTube je totiž ideální platformou pro sdílení vlastních názorů a pohledu na svět. Pokud zaujmete diváky YouTube, pravděpodobně se hned poté dostanete do hledáčku firem, které vás budou chtít využít pro propagaci svých produktů směrem k vašemu publiku. Na populárním kanálu tak nejen pobavíte své fanoušky, ale můžete vydělat i slušné peníze.

Co se peněz a popularity týče, velkou výhodou YouTube je i jeho reklamní systém napojený na služby Google Ads. Můžete tak na publikum YouTube cílit pomocí textové reklamy, grafických bannerů nebo videoreklamy, která se zobrazí před nebo pod cizím videem, stejně jako placeně propagovat vlastní videotvorbu.

YouTube v číslech

  • V roce 2005 jej vymysleli zaměstnanci další úspěšné společnosti PayPal, aby jejich projekt hned napřesrok odkoupil Google v přepočtu za 37 miliard korun.
  • Od roku 2008 má YouTube i české rozhraní a měsíčně ho navštíví okolo 5 milionů unikátních českých uživatelů.
  • S 2 miliardami přístupů denně jde o 2. nejnavštěvovanější webovou stránku na světě.
  • Podle americké studie se dnes podílí na 10 % celkového internetovém provozu z celkových 18 %, které zabírá streamované video.

Stream.cz: Takový český YouTube?

Ne tak úplně. Stream.cz sice nabízí zajímavá videa k sledování, ale vy jako běžný uživatel na server vlastními videi přispívat nemůžete, i když ještě v roce 2013 to bylo možné. Dnes se Stream.cz soustředí na produkci vlastních profesionálně natočených autorských pořadů a některé z nich se těší až legendární popularitě – Praha vs. Prachy, Kancelář Blaník nebo Hudební masakry.

I Stream.cz ovšem můžete využit k propagaci – za poplatek vám jeho profesionální tým natočí video na míru.

Stream.cz v číslech

  • Byl založen v roce 2006 a rok poté do původní společnosti vstoupil s 50% podílem český internetový vyhledávač Seznam.cz. V roce 2011 se stal 100% vlastníkem.
  • V říjnu 2014, po tzv. údolí smrti, kdy Stream.cz prošel redesignem, překročil počet spuštěných videí uživateli 30 milionů.
  • Nejsledovanější epizodou z dílny Stream.cz se stali „Šmejdi“ z pořadu Peklo na talíři s počtem přehrání atakujícím 2 miliony.

A jakou streamovací službu pro sledování videí využíváte nejraději vy? Pokud hledáte zajímavé pořady, které si můžete pustit kdykoliv chcete, určitě také digitální televizi Vodafone TV, která se svým obsahem přizpůsobí vašim preferencím.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese