Vytvořit působivou infografiku zvládne každý

11.12.2013

Přečteno 1937x

Infografikami se to dnes na internetu jen hemží. Jsou líbivé a většinou naplněné zajímavými informacemi. Nezatoužili jste někdy pomocí takovéto vkusné grafiky ozvláštnit vaši práci, internetovou stránku nebo prezentaci? Je to snadné, rychlé a jde to i zdarma.

Se službami, které nabízejí zdarma tvorbu infografik, se v poslední době doslova roztrhl pytel. Nejspíš to pramení z potřeby člověka na internetu co nejrychleji zaujmout a podat všechny potřebné informace v co možná nejstravitelnější a nejrychlejší podobě. Tento trend můžete využít i ve svůj prospěch.

Jednoduše pomocí pár kliknutí ozvláštníte svoji ročníkovou práci nebo prezentaci pro šéfa. Jediné, co musíte udělat, je změřit si rychlost internetu, protože tyto aplikace jsou poměrně náročné na datový tok.

Infogr.am

Je asi synonymem pro vytváření grafických ilustrací on-line. Je to jednoduché, funguje to a je to zdarma. Tak by se tato služba dala snadno definovat. Jednoduše vytvoříte líbivé infografiky.

Háčkem je, že v Infogram nabízí velmi málo šablon. Když si zaplatíte za $18 měsíčně upgrade na PRO účet, dostanete pouze 4 další. Na druhou stranu si již v základu můžete naimportovat svá data z Excelu a vytvářet přes 30 různých druhů pokročilých grafů.

Piktochart

Piktochart představuje jakýsi hybrid. I zde můžete vytvářet různé inforafiky zdarma. Pokud ale chcete další funkce nebo šablony, musíte si připlatit. A ne zrovna málo - $29 měsíčně. 

V základu dostanete 8 šablon, které můžete kompletně editovat. Piktochart pracuje na základě poměrně propracovaného WYSIWYG[1] editoru, ve kterém můžete jednoduše přidávat předem připravené elementy. Výhodou je i propojení s Google Drive.

Easel.ly

Tato aplikace se nachází ve stádiu beta, ale i tak toho má hodně co nabídnout a směle ho můžeme doporučit. Podobně jako u Piktochart dostanete k dispozici WYSIWYG editor, se kterým můžete libovolně pracovat. Neexistují zde žádná omezení. Snad jen vaše fantazie. Pro ty méně kreativní zajišťuje Easel.ly široký výběr šablon.

Visua.ly

Nechcete trávit minuty a hodiny s výběrem a úpravou různých grafů? Jednoduše své starosti můžete přenechat někomu jinému. Visual.ly je velká komunita návrhářů, designérů, analytiků a dalších profesí. Sestaví pro vás obsah, který dokáže zaujmout a bude originální. Není to ovšem zadarmo.

Cena se určuje pro každý projekt zvlášť. Rozhodně se nemusíte bát, že vás jednoduchá infografika zruinuje. Není ale pro každého – ceny začínají na $1500. V porovnání s náklady, které byste museli vynaložit na rešerši, copywritera a grafika, se výdaje zdají přiměřené.


[1] What You See Is What You Get - co vidíš, to dostaneš. Editory na této bázi upravují a zobrazují text, webovou stránku či inforgrafiku v té formě, jak bude ve výsledku vypadat.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese