Vychytávky na YouTube: Víte, jak vyrobit GIF nebo stáhnout hudbu?

16.07.2018

Přečteno 1154x

Taky jste už xkrát na YouTube marně hledali tlačítko „stáhnout”? Nejste sami. Stahovat z největšího video serveru na světě ale kupodivu opravdu jde a je to snadné. Prozradíme vám, jak na to a ještě přidáme pár dalších tipů, které vám rozšíří obzory.

Největší internetový video server, jedna z největších sociálních sítí dneška a pro mnohé z nás služba, bez které už si nedokážou představit své internetové bytí. YouTube od roku 2006 patří společnosti Google, který ho koupil za 1,65 miliardy dolarů (v přepočtu za 36,5 miliardy korun), od roku 2008 pak existuje i jeho české rozhraní. A i když na něm sledujeme videa každý den, spoustu věcí o něm pořád nevíme.

Stahování z YouTube je hračka!

Existuje několik více či méně legálních způsobů, jak stahovat obsah z YouTube. Tohle je asi nejjednodušší a zároveň „nejčistší“ způsob:

  1. Najděte na YouTube své oblíbené video, které si chcete stáhnout

  2. V prohlížeči klikněte do řádku s adresou a ze slova „YouTube“ odstraňte poslední tři písmena (ube)

  3. Otevřete pozměněnou adresu – budete přesměrováni na server Yout.com, kde už si jen vyberete parametry videa a kliknete na „Stahovat“

!!! Pozor, pamatujte na to, že na stažené video se mohou vztahovat autorská práva. To bývá problematické hlavně v případě, že ho chcete dále upravovat a šířit !!!

Pobavte přátele GIFem

Zaujala vás ve videu nějaká část a říkáte si, jak by z ní byla skvělá krátká animace GIF, kterou pak pošlete třeba kamarádovi přes Messenger? Žádná raketová věda, opět stačí pouze pozměnit webovou adresu! Před slovo „YouTube“ napíšete „gif“ a následně budete přesměrováni na stránku s jednoduchým editorem GIFů. Pak ho stačí jen v požadované sekvenci uložit a poslat do světa.

Na YouTube jsou i filmy

Kromě písniček nebo bizarních výtvorů YouTuberů najdete na YouTube také spoustu filmů od pohádek pro děti přes horory až po dívčí slaďárny. A to dokonce legálně a (někdy) v dobré kvalitě. Pokud máte náladu na českou klasiku, jistě vám dobře poslouží kanál Filmy v češtině s databází přes 200 filmů. Zahraniční trháky a pohádky najdete na kanálu Filmy česky a zdarma.

Pokud si ale potrpíte na dokonalou kvalitu videa s vysokým rozlišením, sledování fimůna YouTube pro vás asi úplně nebude. Pohodlnější alternativu nabízí Vodafone TV s videotékou plnou filmů i seriálů v super kvalitě. K tarifu Komplet navíc máte službu HBO GO, plnou dalšího kvalitního obsahu, zcela zdarma.

Na YouTube najdete i super tipy na cvičení! Přečtěte si o nich v článku Cvičení online: Osobního trenéra můžete mít i na YouTube.

Střižnu nepotřebujete

Pokud nemáte přímo hollywoodské ambice, stačí vám na sestříhání videa samotné prostředí YouTube. Nestahujte proto žádné profi programy, jen nahrajte video a klikněte na „Edit“. Přímo na platformě tak můžete začít stříhat, přidávat titulky, hudbu, přechody, jas i kontrast.

Zkratky a zase ty zkratky

Proč dělat věci složitě, když to jde i jednoduše. Profíci znají klávesové zkratky, díky kterým se pohybují po serveru jako veverky po větvích.

  • K (případně mezerník) – pozastavení nebo start přehrávání
  • M – vypnutí zvuku
  • „+“ a „-“ – pro větší nebo naopak menší písmo
  • J – převíjení zpět o 10 sekund
  • L – převíjení vpřed o 10 sekund
  • 0 – skok na začátek videa
  • 1 až 9 = skok na 10 až 90 % videa

Změnit tempo, prosím! 

Koukáte na zajímavou video přednášku, ale nestíháte řečníka, protože mluví jako kulomet? Tak šlápněte na brzdu. V pravém spodním rohu přehrávače klikněte na ozubené kolečko, zvolte „rychlost“ a dění v okénku zpomalte až na čtvrtinu. Nebo naopak dvojnásobně zrychlete – z utahaného cajdáku tak rázem uděláte ujetou elektropecku. 

Podívám se později

Když vás na YouTube nějaké video zaujme, ale zrovna pospícháte do práce, můžete si ho uložit do playlistu, abyste na něj pak nezapomněli (ikonka pod videem hned vedle sdílení)! Chytré, že?

Budoucnost: YouTube bude i bez reklam

To by byla paráda, kdyby vás při koukání neotravovaly žádné reklamy, viďte? Ve vybraných zemích už je to možné, a nemusíte mít ani zapnutý Adblock. Služba YouTube Premium (dříve YouTube Red) vás za měsíčíní poplatek zbaví reklam a přidá další vychytávky. Například pak na mobilu můžete poslouchat hudbu i na pozadí operačního systému.

Pokud toužíte po písničkách bez reklam, můžete si je kromě YouTube užít třeba na Google Play, Spotify nebo jiné streamovací službě

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese