Vychytávky na YouTube: Víte, jak vyrobit GIF nebo stáhnout hudbu?

17.07.2018 Kategorie: Návody a tipy, Sociální sítě

Taky jste už xkrát na YouTube marně hledali tlačítko „stáhnout”? Nejste sami. Stahovat z největšího video serveru na světě ale kupodivu opravdu jde a je to snadné. Prozradíme vám, jak na to a ještě přidáme pár dalších tipů, které vám rozšíří obzory.

Největší internetový video server, jedna z největších sociálních sítí dneška a pro mnohé z nás služba, bez které už si nedokážou představit své internetové bytí. YouTube od roku 2006 patří společnosti Google, který ho koupil za 1,65 miliardy dolarů (v přepočtu za 36,5 miliardy korun), od roku 2008 existuje i jeho české rozhraní. A i když na něm sledujeme videa každý den, spoustu věcí o něm pořád nevíme.

Stahování z YouTube je hračka!

Existuje několik, více, či méně legálních způsobů, jak stahovat obsah z YouTube. Tohle je asi nejjednodušší a zároveň „nejčistší“ způsob:

  1. Najděte na YouTube oblíbené video, které chcete stáhnout
  2. V prohlížeči klikněte do řádku s adresou a ze slova „YouTube“ odstraňte poslední tři písmena (ube)
  3. Otevřete pozměněnou adresu – budete přesměrováni na server Yout.com, kde už si jen vyberete parametry videa a kliknete na „Stahovat“

!!! Pozor, pamatujte na to, že na stažené video se mohou vztahovat autorská práva. To bývá problematické hlavně v případě, že ho chcete dále upravovat a šířit !!!

Pobavte přátele GIFem

Zaujala vás ve videu nějaká část a říkáte si, jak by z ní byla skvělá krátká animace GIF, kterou pak pošlete třeba kamarádovi přes Messenger? Žádná raketová věda, opět stačí pouze pozměnit webovou adresu! Před slovo „YouTube“ napíšete „gif“ a následně budete přesměrováni na stránku s jednoduchým editorem GIFů. Pak ho stačí jen sekvenci uložit a poslat do světa.

Na YouTube jsou i filmy

Kromě písniček nebo bizarních výtvorů YouTuberů najdete na YouTube také spoustu filmů od pohádek pro děti, přes horory až po dívčí slaďárny. A to dokonce legálně a v dobré kvalitě. Pokud máte náladu na českou klasiku, jistě vám dobře poslouží kanál Filmy v češtině s databází přes 200 filmů. Zahraniční trháky a pohádky najdete na kanálu Filmy česky a zdarma.

Pohodlnější alternativou ke sledování filmů na Youtube je videotéka My Prime, která nabízí kdykoli k dispozici více než 2000 titulů. Ať už filmů, nebo seriálů. K tarifům Komfort a Komplet máte UPC videotéku zdarma.

Na YouTube najdete i super tipy na cvičení! Přečtěte si o nich v článku Cvičení online: Osobního trenéra můžete mít i na YouTube.

Střižnu nepotřebujete

Když nemáte holywoodské ambice, stačí vám na sestříhání videa samotné prostředí YouTube. Nestahujte proto žádné profi programy, jen nahrajte video, klikněte na „Edit“ a začněte stříhat, přidávat titulky, hudbu, přechody, jas i kontrast.

Zkratky a zase ty zkratky

Proč dělat věci složitě, když to jde i jednoduše. Profíci znají klávesové zkratky, díky kterým se pohybují po serveru jako veverky po větvích.

 

  • K  (případně mezerník) – pozastavení nebo start přehrávání
  • M – vypnutí zvuku
  • +“ a „-“ – Větší a menší písmo
  • J – převíjení zpět o 10 sekund
  • L – převíjení vpřed o 10 sekund
  • 0 – skok na začátek videa
  • 1 až 9 = skok na video na 10 až 90 % 

Změnit tempo prosím!

Koukáte na zajímavou video přednášku, ale nestíháte řečníka, protože mluví jako kulomet? Tak šlápněte na brzdu. V pravém spodním rohu přehrávače klikněte na ozubené kolečko, zvolte „rychlost“ a dění v okénku zpomalte až na čtvrtinu. Nebo naopak dvojnásobně zrychlete – z utahaného cajdáku tak rázem uděláte ujetou elektropecku. 

Podívám se později

Když vás na YouTube nějaké video zaujme, ale zrovna pospícháte do práce, můžete si ho uložit do playlistu, abyste na něj pak nezapomněli (ikonka pod videem hned vedle sdílení)!  Chytré, že?

Budoucnost: YouTube bude i bez reklam

To by byla paráda, kdyby vás při koukání neotravovaly žádné reklamy, viďte? Ve vybraných zemích už je to možné, a nemusíte mít ani zapnutý Adblock.  Služba YouTube Premium (dříve YouTube Red) má vás za poplatek 11,90 dolarů měsíčně zbaví reklam a přidá další vychytávka. Např. že na mobilu můžete poslouchat hudbu i na pozadí operačního systému.

Bohužel ale ještě nevíme, kdy YouTube Premium dorazí do Česka. Takže jestli chcete písničky bez reklam, vsaďte radši právě na Google Play, na Spotify nebo jinou streamovací službu

Komentáře