Volání přes internet zdarma – 2. část - Skype a FaceTime

15.07.2015

Přečteno 1869x

V dnešním článku navážeme na přehled aplikací, které lze využít pro volání přes internet. Jde o aplikace, díky kterým zdarma voláte a posíláte zprávy.

V minulém díle jsme rozebrali aplikace Viber, WhatsApp a FB Messenger. Dnešní díl tak věnujeme populárnímu Skypu a méně známému FaceTimu.

Skype i FaceTime patří ke stálicím bezplatné komunikace přes internet. Abyste je mohli používat, stačí vám „chytrý telefon“ a kvalitní rychlý internet.

 

 Skype

Za průkopníka volání přes internet se všeobecně považuje Skype. Letos se píše už jeho 12letá historie. Skype si oblíbili nejenom běžní uživatelé pro komunikaci mezi přáteli a rodinou, jeho výhody využívají i společnosti k vlastní interní komunikaci či meetingům. V poslední době našel výrazné využití i při náboru nových zaměstnanců a v online vzdělávání. 

Aplikace pro nahrávání Skype hovorů

Talk Helper

Snadné ovládání, přehledné uživatelské rozhraní, ukládání nahraných hovorů do audio souborů typu MP3 nebo WAV.

MP3 Skype Recorder

Nahrávání hovorů do MP3 souborů, dobré uživatelské rozhraní.

Pamela for Skype

Nejde o klasickou aplikaci pro nahrávání audio hovorů, využijete ji však pro nastavení hlasové schránky a automatického odpovídače. Můžete volajícímu nechat jak hlasový vzkaz, tak i nahrát video zprávu. Automaticky lze odpovídat i na příchozí textové zprávy.

  

Skype byl původně vyvíjen jako program pro desktopová zařízení, své mobilní verze se dočkal teprve před pár lety. Poprvé byl Skype představen v roce 2003 a za jeho vznikem stojí dánští vývojáři Niklas Zennström a Janus Friis. V roce 2011 jej za 8,5 miliardy dolarů koupila americká softwarová společnost Microsoft, která jeho prostřednictvím chtěla ovládnout trh internetového volání. 

Chystaná novinka

Podle posledních informací by do konce léta 2015 měla vydat aktualizovanou verzi aplikace Skype, ve které bude zabudována její překladatelská služba Skype Translator, která v reálném čase překládá audio hovory. Tato nová verze bude dostupná pro operační systémy Windows 8.1 a 10.

Skype Translator si v betaverzi už můžete stáhnout z Microsoft Store. V současné chvíli překládá audio hovory z a do 5 jazyků – angličtiny, španělštiny, italštiny, francouzštiny a němčiny.

  

Mobilní aplikace Skype umožňuje audio hovory nejenom přes WiFi připojení, ale i přes mobilní data. Díky svému jednoduchému a přehlednému uživatelskému rozhraní je ideální pro všechny, kteří s podobnými aplikacemi začínají. Aplikace vás instalací provede krok za krokem, proto její nainstalování zvládne opravdu kdokoliv.

Nejnovější Skype je navíc oproti starším verzím ještě více zjednodušený a uživatelsky přívětivý. 

Pozor na čínské výrobky

Audiohovory FaceTime nemusí být dostupné na zařízeních s iOS zakoupených nebo používaných v Číně.

 

Výhody Skypu:

  • Dostupný pro Android, iOS, Blackberry, Windows Phone
  • Mobilní i desktopová verze
  • Kvalitní a jednoduchá hlasová komunikace
  • Zapnutí video a audio hovoru jedním kliknutím
  • Podpora SkypeOut – volání do ostatních telefonních sítí za drobný poplatek
  • Automatické indikátory hovorů
  • Možnost skupinových hovorů

 

FaceTime

Služba FaceTime byla uvedena na trh v roce 2010 společně s novým telefonem iPhone 4. Její nástup se ale setkal s rozporuplnými reakcemi. V původní verzi totiž FaceTime nabízel pouze video hovory. Což nebylo všem uživatelům zrovna příjemné. Rovněž jste službu mohli využívat jenom přes WiFi připojení.

Využívání mobilních síti bylo brzy zprovozněno a v roce 2013 se příznivci Applu dočkali nejenom nového operačního systému iOS 7, ale i vylepšeného FaceTimu. Ten konečně uživatelům nabídl i možnost audio hovorů. Volání přes FaceTime se skutečně stalo voláním. 

Chystaná novinka

Patříte-li mezi milovníky Apple produktů, určitě ve vaší sbírce brzy přibydou Apple Watch. Součástí jejich další verze (Apple Watch 2) by podle dostupných informací měla být i kamera. Volání prostřednictvím internetového připojení tak  bude zase o něco jednodušší. Ke komunikaci už byste nepotřebovali iPhone a vystačili byste si pouze s WiFi připojením.

 

 

Bez stahování

Jednou z velkých výhod FaceTimu je jeho integrace do operačního systému a dostupnost na všech zařízeních Apple. Nemusíte nic stahovat a složitě instalovat, jako v případě ostatních komunikátorů.

Jediné, co k obsluze FaceTimu potřebujete, je internetové připojení, telefonní číslo nebo e-mailová adresa.

S ostatními uživateli, kteří vlastní zařízení od Applu, pak budete propojeni automaticky. Nevýhodou však je, že nevíte, zda jsou online nebo offline. Nejste si tak nikdy jistí, zda se hovor uskuteční skrze FaceTime nebo mobilního operátora.

 

 

Zajímají vás výhody dalších aplikací pro telefonování, jako jsou Viber, FB Messenger a WhatsApp? Potom si přečtěte první díl našeho seriálu

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je UPC internet dostupný i na vaší adrese