Staňte se milionářem aneb jak prostřednictvím internetu získat pasivní příjem

25.06.2013

Přečteno 2172x

Přinášíme vám stručný návod, jak si díky internetu přihrát pár korun navíc do kapsy. Někoho možná pasivní příjem osloví natolik, že se do akce pustí po hlavě a za čas se bude moci těšit z volného času i milionů na účtu.

Co je pasivní příjem?

Představte si tuto chvíli – ležíte na pláži v Karibiku, nehýbnete ani prstem a v tom vám začnou chodit zprávy do mobilu, kde vám banka hlásí příchozí platby. No není to paráda! Asi takto vypadá pasivní příjem.

Avšak nemyslete si, že tohle pohodlí a luxus dostanete zadarmo. Předchází tomu spousta práce, věnovaného času, nápadů a samozřejmě i nějaká ta finanční investice. Bez práce nejsou koláče a v případě pasivního příjmu to platí trojnásob. Ze začátku možná budete mít pocit, že jenom dáváte, ale vězte, že budete-li dostatečně aktivní a vytrvalí, vrátí se vám to v podobě chutného ovoce.

Pasivní příjem může být zajímavým přivýdělkem při práci, zvláště tehdy, kdy na tento nemusíte pracovat XY hodin denně. Dobrým příkladem jsou například dividendy. Jako pasivní však může být považován i takový příjem, na kterém jste pracovali v minulosti, a dnes vám bez většího úsilí přináší peníze. Právě tady může být skvělým pomocníkem internet.

Jak takový příjem získat?

Založte si webové stránky a věnujte se marketingu – PPP, PPC, odkazy, affiliate, publikace PR článků apod. Reklamu dnes potřebuje každá firma, jsou ochotny utratit miliony za spoty v televizi, reklamu v rádiu i v tisku. V současnosti se soustředí na internet. Tak proč byste z toho nemohli profitovat právě vy?

  • PPP (Pay Per Post) – Blogujete? Víte, že můžete na svém blogu vydělávat? Zaregistrujte se do některého ze systémů pro inzerenty a blogery (např.: placla.cz). Vy vyděláte a inzerent získá PR. Toto není zcela pasivní příjem, protože článkům věnujete svůj čas, ale jakmile bude psát někdo za vás a vy inkasujete provizi z publikovaných článků na blogu, je to pasivní příjem jako Brno.

  • PPC (Pay Per Click) – Máte-li zajímavý web, kam lidé chodí, vsaďte na PPC reklamu, kde vám platí za to, že na ni návštěvníci kliknou a jsou přesměrování na web reklamního inzerenta.

  • Affiliate – Smluvně si dohodněte s nějakou firmou, že za doporučení a následné získání klienta z vašich internetových stránek dostanete procenta ze zisku.

  • PR články – Nechte si zaplatit za to, že umístíte PR články na váš web.

Máte zajímavé nápady, myšlenky, know how? Prodejte je! Naučte se podělit se čtenáři i návštěvníky vašich stránek o to, co víte. Sepište například e-knihu a prodejte ji lidem, kteří jsou na stejné vlně jako vy. Dobré rady a zkušenosti jsou odjakživa cenným artiklem. Čas vynaložíte jednorázově, ale peníze budou přicházet stále. To samé platí u prodeje licencí a programů, které jste vynalezli.

Risk je zisk, investujte do druhých. Nemáte nápady? Pomozte těm, kteří je mají. Investice nemusí být vždy finančního rázu, hodnotné jsou také vaše dovednosti, čas apod. Když to vyjde, budete z úspěchů takového projektu profitovat třeba do konce života.

Váš úspěch vždy záleží na tom, co jste ochotni do něj vložit. Dívejte se kolem sebe, sbírejte nápady a hlavně se nebojte risku a tvrdé práce. Pak to přijde a vy budete jednoduše HAPPY!

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese