Sledování televize v mobilu nebo v tabletu: Jak na to?

22.02.2016

Přečteno 5935x

Kde jsou ty časy, kdy měly mobilní telefony jen několikařádkové displeje, postačující tak maximálně na hraní legendárního „Hada“, a tablety byly hudbou opravdu vzdálené budoucnosti. Dnešní modely už mají takový výkon a takové vlastnosti displeje, že na nich bez problému můžete sledovat i živé televizní vysílání. Jak na to? Poradíme vám!

Rodina vás vytáhla na chatu, ale vy jejich nadšení nesdílíte – vždyť večer v televizi běží rozhodující zápas play-off a televize na chalupě není. Znáte to? Pokud vlastníte chytrý mobilní telefon nebo tablet, máte napůl vyhráno. Existují totiž způsoby, jak televizi sledovat i na mobilních zařízeních.

Řešení pro fajnšmekry: Telefon s televizním tunerem

Před pár lety takové modely nabízel výrobce LG. S mobily s integrovaným TV tunerem se pokoušel i na českém trhu prosadit britský výrobce Kazam. Leč spíše marně. Nejprodávanější značky mobilních telefonů standardně modely s integrovaným TV tunerem nenabízí.

Víte, že zajímavá videa můžete sledovat i přes YouTube, nebo Stream? Jak sledujete videa vy?

Řešení na pár desítek minut: Externí USB televizní tuner

Pořídit ho můžete už za pár stokorun, zapojíte ho do USB, ještě doma stáhnete aplikaci a naladíte programy, a pak? Pak už se jen díváte. Většinou se ale nedíváte příliš dlouho. Vzhledem k připojení přes USB konektor se mobilní telefon rychle vybíjí a sledovat televizní vysílání přes mobil můžete jen pár desítek minut.

WI-FI řešení: TV tuner se samostatným napájením

Zaplatíte za něj zhruba dva tisíce korun a postavíte ho tam, kde dobře „chytne“ TV signál. Ten pak šíří dál – do zařízení, která předtím autorizujete. WI-FI tunery obvykle mívají integrovanou baterii, která vydrží několik hodin, obvykle je můžete za provozu i nabíjet. Ideální „bezdrátové“ řešení.

Chytré internetové řešení: Aplikace pro sledování televize v mobilu a tabletu

Nemáte na chatě televizi, ale rychlý internet ano? Jste zachráněni! Dnes už totiž existují desítky aplikací, které umožňují sledovat televizi v mobilu i tabletu.

  • Vodafone TV

Díky Vodafone TV můžete sledovat více než 100 televizních kanálů. Spustíte ji na tabletu, mobilu, ale klidně i na notebooku, a to kdekoli v rámci České republiky. Stačí vám jen rychlé a stabilní připojení k internetu.

Kromě klasických televizních programů můžete díky Vodafone TV získat i přísup k tisícům hodin dalších filmů a seriálů. Jak je to možné, ptáte se? K balíčku Vodafone TV komfort nebo rozšiřujícím balíčkem HBO získáte přístup do videotéky HBO GO, která je snem každého televizního fanouška. 

sledování tv v mobilu

  • Aplikace jednotlivých televizí

I největší televize v Česku mají své vlastní aplikace pro sledování televize přes internet. Veřejnoprávní Česká televize nabízí iVysílání a pro sportovce ČT Sport – kromě archivu pořadů a v případě ČT Sport sportovního zpravodajství nabízejí obě možnost sledovat vysílání živě přes internet. A obvykle ve velmi dobré kvalitě.

Televize Prima nabízí aplikaci PrimaPLAY, kde také najdete archiv pořadů, ale i možnost sledovat živé vysílání online. Nicméně se připravte na to, že před spuštěním pořadu na vás zaútočí opravdu spoustu, spoustu, spoustu reklam, které navíc nelze přeskočit.

„Třetí do party“ – televize Nova – nabízí aplikaci VOYO. I na ní můžete sledovat televizní vysílání přes internet. Má to ale háček, a to pořádně velký. Musíte se předtím stát předplatitelem služby VOYO, která zahrnuje mimo jiné i vysílání Nova Sport, jinak si online vysílání kanálů Novy nepustíte.

  • Mobilní televize

Televizní vysílání v mobilu nabízejí i čeští mobilní operátoři. Ceny balíčků televizních programů pro mobily a tablety jsou ale dosti vysoké. Za možnost sledovat televizní kanály online přes internet zaplatíte několik stovek korun každý měsíc.

Sledovat televizi přes internet můžete i pomocí takzvaných streamovacích aplikací – nicméně ne všechny nabízejí legální obsah. Skrze některé se můžete dostat k vysílání běžně placených televizních kanálů – a tím do šedé zóny internetu.

Ať už se nakonec rozhodnete pro jakoukoli aplikaci, platí, že sledování televizního vysílání bude příjemné jen s rychlým a stabilním internetem.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese