Jak sledovat televizi online přes internet?

31.08.2015

Přečteno 37874x
Jak sledovat televizi online přes internet?

Jste na cestách a chybí vám vaše oblíbené TV pořady nebo jen nemáte televizi a chcete se sem tam podívat na nějakou tu televizní novinku? Přečtěte si několik tipů, jak se dostat „k televizi přes počítač“.

Online streamování přes přehrávač v PC

Prvním způsobem, který vám umožní sledovat online v reálném čase na PC televizní programy, které běžně chytáte na TV přes digitální tuner, je streamování přes klasický přehrávač médií. Přehrávače jako VLC Player, Windows Media Player nebo BS Player, na kterých obvykle sledujete filmy ze svého disku, lze totiž využít i pro sledování TV.

Jak? Otevřeme například VLC Player, klikneme na Média > Otevřít síťový proud (můžete použít i zkratku Ctrl + N) a do nově otevřeného okna vložíme URL adresu, která je přiřazená k vybranému programu. Pak stiskneme přehrát a užíváme si přívalu online televizní zábavy.

Seznam adres pro jednotlivé kanály stahujte zde.

Nemusíte se přitom omezovat jen na české kanály – stačí zjistit adresu pro streamování konkrétní zahraniční televize a můžete začít hltat americká talk show nebo latinskoamerické telenovely. Pro procházení kanálů si můžete nainstalovat i specializované aplikace jako je např. Sopcast pro sportovní kanály.

Pokud by se vám toto řešení zdálo složité, nebo vám z jakéhokoliv důvodu nefungovalo, streamovat online pořady, typicky např. sportovní přenosy, můžete přímo na webových stránkách televizí, jako je iVysílání České televize.

Videoservery oblíbených televizních kanálů

Nejznámější cestou, jak sledovat online TV pořady kdykoliv a kdekoliv (v zahraničí záleží na platnosti vysílací licence) je navštívit přímo jeden z videoserverů TV stanic jako je Prima Play nebo Nova Plus.

Jak na to? Vyberete si pořad, který vás zajímá, kliknete na přehrát a sledujete ho přímo na serveru poskytovatele. Jde o ideální řešení pro sledování původních pořadů, seriálů i filmů z televizní produkce dané stanice, které jste nestihly v běžné televizi, protože jsou na rozdíl od zahraničních filmů a seriálů na internetu těžko dohledatelné.

Pro streamování v reálném čase, stejně jako pro přehrávání pořadů ze záznamu je ovšem nutné mít opravdu rychlý internet.

Digitální videopůjčovny a interaktivní televize pro PC i mobilní zařízení

Pokud vás spíše než televizní pořady lákají zahraniční filmy, na trhu najdete hned několik digitálních videopůjčoven. UPC představila videotéku My Prime, kterou pomocí rychlého internetu můžete sledovat jak na klasické TV, tak na PC, v tabletu, či mobilním telefonu.  

Videotéka My Prime je zároveň součástí nové interaktivní televize Horizon s více než 130 programy. Aplikace Horizon Go nabízí streamování až 63 programů na vašem PC, tabletu či telefonu a služby videotéky k ní získáte zdarma, pokud si objednáte tarif Horizon Komfort+ nebo Horizon Komplet. Noví zákazníci UPC si nyní mohou Horizon Go vyzkoušet na 2 měsíce zdarma.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je UPC internet dostupný i na vaší adrese