Jak sledovat televizi online přes internet?

31.08.2015

Přečteno 46245x
Jak sledovat televizi online přes internet?

Jste na cestách nebo prostě doma nemáte televizi a chcete se sem dívat na zprávy a aktuální seriály? Přečtěte si několik tipů, jak se dostat „k televizi přes počítač“.

Nejjednodušší je sledovat české stanice přes jejich portály

  • Česká televize – Na iVysilani.cz si pustíte všechny čtyři kanály zdarma, živě a v maximálním možném rozlišení. Od zpráv na ČT 24 až po ČT Sport. Jsou sice výjimky, které přehrát nejdou kvůli omezené vysílací licenci, ale obsah produkovaný ČT si pustíte skoro vždy.
  • TV Nova – Největší komerční televizi na internetu zdarma nenaladíte, alespoň ne legálně. Vysílání Novy běží pouze přes portál Voyo.cz a bezplatné je jen prvních 7 dní (pozor, nutná registrace). Pak už se platí 189 Kč měsíčně. Součástí předplatného je kromě online vysílání i archiv a prémiové kanály, kam máte přístup i z mobilu.
  • Prima – Hlavní konkurence Novy je k internetovým divákům vstřícnější – své kanály nabízí ke sledování zdarma na stránkách iPrima.cz. Připravte se jen na extra porci reklam před spuštěním. Ty jdou naštěstí vypnout, jak jinak než za poplatek – 59 Kč měsíčně. Reklamy pak ale zmizí jak u živého vysílání, tak u pořadů v archivu.
  • Óčko Nekonečnou smršť klipů a hudebních pořadů si pustíte zdarma na Ocko.tv. Všechny kanály. A dokonce vás nikdo ani nebude nutit do předplatného. Jedinou kaňkou je, že vysílání přes webový prohlížeč neběží v HD rozlišení.

České filmy a seriály z archivu

Pro fanoušky své tvorby mají největší české stanice bohatý online archiv. Seriály nebo třeba televizní soutěže z jejich stáje si pustíte, kdy se vám to bude hodit. A klidně maraton 10 dílů za sebou.

  Web Obsah zdarma Placený obsah
Česká televize iVysilani.cz Živé vysílání a archiv Není
Nova Voyo.cz Není Živé vysílání a archiv za 189 Kč měsíčně
Prima iPrima.cz Živé vysílání a archiv Vysílání a archiv bez reklam za 59 Kč měsíčně

Díváte se doma rádi na sport? Našli jsme pro vás, jak pohodlně sledovat fotbal i hokej.

Nestačí vám jen základ? Pořiďte si Vodafone TV

A co když se nechcete omezovat na pár vybraných kanálů? Řešení existuje – digitální televize. Vodafone TV je televize, která se přizpůsobí vám a vaším přáním a preferencím. Už jen tím, že když se vám nehodí čas vysílání vašeho oblíbeného pořadu, můžete se na něj podívat až 7 dní zpětně.

Pro televizní fanoušky jsou k mání hned 3 televizní tarify: Klasik, jehož součástí je více než 55 programů, z toho více než 40 v HD kvalitě. Komfort s více než 110 programy a bohatou videotékou v ceně. A balíček Komplet, díky kterému můžete sledovat přes 130 programů (více než 90 z nich v HD kvalitě) a kromě toho si užít videotéku i kvalitní seriály na HBO Go.

Hru o trůny a další seriálové hity jen na HBO Go

Je spousta důvodů, proč si předplatit online videopůjčovnu HBO Go. Jen namátkou: fantasy Hra o trůny, Terapie, Temný případ. Prostě všechnu původní tvorbu od HBO si přes internet přehrajete legálně. Videotéku HBO Go vám zdarma přibalíme k balíčku Komplet. Případně je součástí speciálního balíčku HBO, který si můžete dokoupit k Vodafone TV. 

A velká výhoda pro nás Čechy: Menu a všechny pořady jsou navíc v češtině –  součástí je kvalitní dabing nebo aspoň titulky.

Tak vidíte, sledovat české programy přes internet není problém. A nepotřebujete ani dálkový ovladač. Přečtěte si také 5 milníků, které zatočily s televizním pravěkem.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese