Které seriály sledovat online? Ty nejoblíbenější série chystají letos pokračování

12.04.2018 Kategorie: Návody a tipy, Online filmy a TV

Nové série Hry o Trůny se sice dočkáme až v roce 2019, možná to ale není až tak taková smůla, jako se na první pohled zdá. Proč? Zbyde nám totiž víc času na jiné seriály – které nejsou o nic horší než legendární GoT. Jestli jste tedy zmeškali některé z následujících sérií, máte teď jedinečnou šanci to napravit. A co když už patříte mezi skalní fanoušky? Radovat se můžete zrovna tak, v tomto roce se totiž dočkáme pokračování!

Narcos: nejnapínavější životopis všech dob

Věděli jste třeba, že letos vyjde pokračování jednoho z nejlépe hodnocených seriálů světa? Na Česko-slovenské filmové databázi se v žebříčku nejlepších seriálů umístil na 3. místě hned za Zázračnou planetou a chystá se už 4. série. Ano, řeč je o Narcos, jehož děj se v nové řadě přesouvá z Kolumbie do Mexika.

Někdy až moc reálný…

Na rozdíl od jiných seriálů se za produkcí Narcos skrývají skutečné příběhy, a to nejen ty z historie drogových kartelů. Pokračování úspěšného seriálů málem zkolabovalo po tom, co byl filmař Carlos Muñoz Portal zastřelen při hledání nové lokace pro natáčení v centrální části Mexika. Tam totiž řádění drogových gangů zdaleka neskončilo.

Patříte mezi ty, kteří se ke sledování Narcos ještě nedovážili? Pokud máte obavy z drsného prostředí kolumbijských kartelů, měli byste vědět, že divácká i informační hodnota seriálu daleko převažuje nad nepříjemně krvavými scénami. První dvě řady precizně vyprávějí jen těžko uvěřitelný příběh jednoho z nejobávanějších zločinců na světě – Pabla Escobara. <spoiler>A i když se třetí série musí obejít už bez něj, kvalita seriálu tím nijak neztrácí. Právě naopak. </spoiler>

Sedmilhářky: poetický rozpad amerického snu

Máte rádi napětí, ale brutální události kokainového impéria jsou na vás trochu moc? Pak se místo nich ponořte do plíživého, temně komediálního dramatu s českým názvem Sedmilhářky. Vynikající kamera i mimořádné herecké výkony Nicole Kidmanové nebo Reese Witherspoonové vás vtáhnou do zdánlivě dokonalého života na předměstí, který se po nečekané vraždě pomalu rozpadá.

Ale pozor, může se stát, že seriál budete chtít zhltnout jedním dechem. Zajistěte si proto dostatek času a rychlý internet, ať můžete Sedmilhářky shlédnout online pěkně nerušeně. A pokud už máte sérii za sebou, nezoufejte. V tomto roce se totiž dočkáme pokračování, které můžete na kanále HBO sledovat třeba díky UPC Televizi.

Westworld: sci-fi a western v mrazivém souladu

Je vůbec ještě možné originálně zpracovat téma lidé versus roboti? Očividně. Motiv umělé inteligence nejen zůstává stále atraktivním, jeho význam se spolu s technologickým pokrokem stupňuje. Stejně jako se stupňuje adrenalin při sledování Westworldu, kde odkrýváte tajemství jednoho neobyčejného zábavního parku.

Chcete zažít něco nevšedního? Udělejte si výlet do uměle vytvořeného westernového městečka, které řídí Anthony Hopkins a kde lze údajně uspokojit jakoukoliv lidskou touhu. Ti, kteří to jednou zkusí, prý chtějí dobrodružství Westworldu zažít znovu. Naštěstí už letos na HBO přivítáme 2. sérii.

Seriálová jízda, kdykoliv potřebujete

Známe to. Když už se do seriálu jednou „zažerete“, nedá se bez něj vydržet. S interaktivní televizí Horizon Go si svojí seriálovou dávku dopřejete kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení je vám libo. A když některý díl náhodou nestihnete ve vysílacím čase, žádný stres. Odvysílané pořady si pustíte až 7 dní zpětně a pohodové večery oživíte také filmovými novinkami z videotéky.

Příběh služebnice: nepříjemně poutavá dystopie

Zvrhlou budoucnost bychom měli, co takhle vyzkoušet ještě zvrácenou paralelní minulost? Na pokračování první řady Příběhu služebnice čekají v tomto roce miliony diváků. Důvod? I když vás mrazí, chcete vědět, co bude dál. I svobodná společnost Spojených států se totiž vlivem neplodnosti může obrátit v hrůzu nahánějící totalitu.

Beznadějnou situaci, ve které se z plodné ženy stává otrokyně, bravurně ztvárňuje Elisabeth Moss, jejíž tiché odolávání vás provede temnou atmosférou série. A donutí vás přemýšlet. O tom, že sledovat Příběh služebnice online z tepla postele není až taková samozřejmost.

Stranger Things: zábavně horrorové brnkání na nervy

Svět vzhůru nohama, strašidelné dravé příšery, dívka se zvláštními schopnostmi a čtveřice roztomilých šprtů. Kdo ještě nepodlehl mysterióznímu sci-fi snímku Stranger Things, má na čase. Tenhle seriál se rychle zařadil mezi kultovky a není divu – originální retro zpracování, vynikající výkony dětských hrdinů a napínavý příběh vás pobaví i vyděsí zároveň. Stranger Things mají za sebou už dvě úspěšné řady a v letošním roce se s nadšením očekává třetí série.

Temný případ: tísnivý zločin s filozofickým přesahem

Po dvouleté pauze se konečně dočkáme. První řada detektivní série Temný případ nasadila laťku tak vysoko, že bylo téměř nemožné naplnit očekávaní diváků v řadě druhé. Po její z části nezasloužené kritice nebylo jasné, jestli producenti k pokračování seriálu přistoupí. Naštěstí to ale nevzdali.

Krimi jako z jiné planety

Že jste Temný případ ještě neviděli? První série ohromila diváky mysteriózně laděnými záběry z Louisiany i hereckými výkony Woodyho Harrelsona a Matthewa McConaugheyho. Druhá řada navrací zločin zpět do městského prostředí a září v ní mimo jiné Colin Farrell. Obě série můžete pohodlně sledovat online na HBO GO a třetí se dočkáte také na UPC Televizi.

Na tvorbu perfektního scénáře si tentokrát tvůrci vzali více času a dění strašidelného zločinu opět zasadili do unikátního prostředí. Třetí série Temného případu se má odehrávat v okolí zalesněné plošiny Ozark rozkládající se napříč americkými státy Missouri, Arkansas a Oklahoma. Hlavního hrdinu ztvární oscarový herec Mahershal Ali a my se jen můžeme těšit na to, jaké záhady nová řada přinese.

A na který ze seriálů se nejvíce těšíte vy?

Komentáře