Vytuňte si Chrome: Ty nejlepší doplňky do vašeho prohlížeče

19.07.2017

Přečteno 2622x
Vytuňte si Chrome: Ty nejlepší doplňky do vašeho prohlížeče

Chcete si usnadnit pohyb na internetu? Využijte některé z nespočetných rozšíření Google Chrome a buďte efektivní, ať už se chystáte na webu nakupovat, pracovat nebo jen hledáte informace a zprávy ze světa. Inspirovat se můžete naším výběrem doplňků, které patří mezi uživateli k těm nejoblíbenějším.

Hey Habit: motivujte se k dosahování cílů

Snažíte se do svého každodenního rozvrhu začlenit návyky, které vám pomohou zlepšit fyzičku, udržet zdravý životní styl nebo přispějí k naplnění vašich snů? Posilte svou motivaci pomocí rozšíření Hey Habit!

Hey Habit vznikl pro všechny, kteří si chtějí usnadnit dosahování dlouhodobých i krátkodobých cílů. Označte si v kalendáři aktivity pro každý den a mějte je před očima, kdykoliv otevřete novou kartu v prohlížeči. Odškrtávejte si úkoly, které se vám povedlo splnit, a v dlouhodobém přehledu sledujte své úspěchy či zlepšení. Díky Hey Habit získáte motivaci každý den.

Kromě rozšíření existují i další tipy, jak vylepšit vyhledávání: Vyhledávejte rychleji a lépe: Vychytávky a rady pro Google vyhledávání

The Great Suspender: velký počet karet bez starostí

Míváte v prohlížeči tolik otevřených karet, že občas ani nepřečtete jejich titulky? Pak určitě oceníte rozšíření, které ulehčí operační paměti vašeho zařízení, aniž byste museli zavírat některou z navštěvovaných stránek.

Great Suspender zbaví stránky jejich obsahu, kartu s adresou však ponechá otevřenou, abyste se k ní mohli kdykoliv vrátit a obnovením stránku opět načíst. A pokud potřebujete mít neustálý přehled například o doručené elektronické poště, stačí vybranou adresu přidat do seznamu stránek, jehož obsahu se Great Suspender ani nedotkne.

Posbírali jsme pro vás Tipy a triky pro Google Maps: Umíte správně naplánovat trasu?

 

Prohlížeč Chrome: Požírač paměti RAM je nejoblíbenější prohlížeč světa

Chrome spatřil světlo světa v září 2008. A už v květnu 2012 se mohl pyšnit titulem nejpopulárnějšího prohlížeče na světě. Předstihl totiž Internet Explorer. Jde o freeware program aktuálně dostupný ve 47 jazycích. Jeho kritika pak nejčastěji směřuje k jeho náročnosti na operační paměť. Prohlížeč si totiž načítá stránky dopředu a každý nově otevřený panel je novým procesem ve Správci úloh. Jeho „RAM-náročnost“ ale dokážou částečně zkrotit doplňky.  

Turn off the lights: zážitek z videa bez vyrušování

Jestli tohle rozšíření ještě nemáte nahrané ve svém Chromu, rychle to napravte. Turn off the lights vám totiž zpříjemní sledování všech videí, které si na internetu pustíte.

Mimochodem, aby videa běžela tak, jak mají, a nesekala se, doporučujeme balíčky internetu na doma. S těmito populárními balíčky zvládnete běžné surfování, vyřizování e-mailů a přehrávání videí.

Kliknutím na ikonku lampy zbylá plocha obrazovky ztmavne a vy budete videa sledovat bez vyrušování okolními vjemy. Druhým kliknutím se obrazovka opět vyjasní. Jednoduché, ale užitečné rozšíření, které vám přinese plnohodnotné zážitky ze sledování.

Newsreel: v obraze jedním kliknutím

Už nemusíte zadávat několik různých adres, abyste se informovali o dění na vašich oblíbených serverech. Novinky z vámi vybraných stránek si totiž můžete prohlédnout, kdykoliv otevřete novou kartu v prohlížeči Google Chrome.

V rozšíření Newsreel si sestavíte seznam těch nejdůležitějších zdrojů informací a aktuální příspěvky z těchto stránek budete mít vždy po ruce v nové kartě. Novinky z Newsreelu můžete rovnou sdílet na sociální sítě, a pokud zrovna nemáte čas číst, jedním kliknutím si články uložíte na později. K aktualitám si navíc můžete přidat i příchozí poštu z Gmailu.

INERY Quick Add: označte si své vysněné produkty

Nakupujete online? S rozšířením INERY Quick Add stačí jedno kliknutí, abyste právě prohlížené zboží přidali do svého vysněného nákupního seznamu.

Rozšíření využijete nejen ve chvíli, kdy budete vytvářet dopis pro Ježíška. Díky INERY Quicky Add můžete snadno porovnávat zvažované zboží a vyznačovat si v seznamu různé nákupní priority. Tohle rozšíření vás upozorní i na to, když je zboží ve slevě.

Tripcipe Clipper: usnadní plánování cest

Nejlepší rozšíření pro všechny cestovatele. Díky Tripcipe Clipperu neztratíte nic z toho, co najdete. Nezáleží na tom, z jaké stránky rádi čerpáte – TripAdvisor, Lonely Planet nebo váš oblíbený blog – tlačítkem Tripcipe si pohodlně a rychle uložíte restaurace, místa nebo aktivity, které chcete podniknout.

Potom stačí navštívit stránku tripcipe.com a všechna označená místa naleznete zakreslená v mapě. S Tripcipem budete mít data o vaší cestě přehledně na jednom místě a offline mapu určitě využijete i později v terénu.

A jaká rozšíření jste si do prohlížeče Chrome nainstalovali vy? Mimochodem, v rozsáhlém seriálu jsme se věnovali všem nejznámějším prohlížečům:  Google ChromeInternet ExplorerMozilla Firefox, Safari a Opera.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese