Nejlepší aplikace pro Windows Phone. Čím si „vytunit“ mobil?

04.02.2016

Přečteno 1813x

Jste hrdým majitelem telefonu s operačním systémem Windows Phone? Pak jste na správné adrese – máme pro vás tipy na aplikace, která vám usnadní práci, rozšíří možnosti, pobaví nebo vás něco nového naučí. Vybrali jsme pro vás pět nej aplikací pro Windows Phone, které nás zaujaly.

Předně – ti, kteří mají v mobilu nainstalovaný operační systém Windows Phone, patří k výrazné menšině. Data českých mobilních operátorů z poloviny roku 2015 dokonce tvrdí, že ze sta majitelů mobilu jich má jen šest nainstalovaný systém Windows Phone. S velkou převahou pak vede Android.

Nicméně to neznamená, že je nabídka chytrých aplikací pro Windows Phone chudá. To v žádném případě – díky mobilu se můžete naučit cizí jazyk, mít pod kontrolou svůj volný čas i dokonale naplánovat jakýkoli výlet. Stačí se jen připojit k rychlému internetu, stáhnout a instalovat.

Tady jsou – ty nej aplikace pro Windows Phone.

Chronos Calendar – aby vám nic neuteklo

Svým vzhledem připomíná klasický papírový kalendář – a proto je prý tak populární ve světě. Mezi nejpopulárnější „kalendářové“ aplikace pro Windows Phone ale patří i v Česku. Proč? Protože má jako jeden z mála plnou podporu i pro ČR – najdete v něm česká jména, svátky, významné dny…

Kromě toho si v aplikaci Chronos Calendar můžete nastavit rozložení vašeho kalendářního listu, vybrat si z několika desítek vzhledů, filtrovat si události tak, jak potřebujete. Psát si poznámky, připomínky, synchronizovat ho s jinými kalendáři. Proto patří Chronos Calendar k nejlépe hodnoceným aplikacím svého druhu. I přesto, že byla tahle původně free aplikace před nějakým časem zpoplatněná.

Nepoužíváte Windows Phone, ale Android nebo iOS? Na všech z nich můžete pohodlně sledovat Vodafone TV.

B612 – staňte se selfie přeborníkem

B612 je nejen označení pro planetku, na které žil Malý princ, ale i název Windows Phone aplikace pro tvorbu selfie. Ovládání je jednoduché a intuitivní a prozatím poslední verze nabízí 18 předpřipravených koláží a celkem 78 filtrů. Umožňuje focení přední i zadní kamerou, focení samospouští a samozřejmě i okamžité sdílení výsledku na vybrané sociální sítě.

Aplikace je ke stažení zdarma a podle hodnocení uživatelů patří k těm nejlepším prográmkům v „selfie“ kategorii. Mimochodem, věděli jste, že focení selfie má za poslední rok více obětí než útok žraloka?

Duolingo – když se chcete naučit cizí jazyk

„Zdaleka nejlepší bezplatná aplikace pro výuku jazyků!“ Takové hodnocení dostalo Duolingo od prestižního The Wall Street Journal. Tuhle jazykovou aplikaci můžete používat i na tabletu a na PC a její tvůrci tvrdí, že stačí pět minut denně a už za pár týdnů uděláte znatelný pokrok.

Duolingo nabízí výuku angličtiny, španělštiny, francouzštiny, němčiny, portugalštiny, italštiny a při studiu vás nebudou rušit ani žádné reklamy – celá služba je totiž financovaná z překladů textů, které při svém studiu překládají právě uživatelé téhle bezplatné aplikace.

A dobrá zpráva na konec – Duolingo běží i na systémech iOS a Android.

Passwords – aby byla hesla v bezpečí

Mít pro všechny služby jedno heslo, je bezpečnostní sebevražda. Různá hesla pro různé služby tvořená náhodnou kombinací malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků jsou naopak ideální. Ale kdo si je má pamatovat? Poradíme vám – chytrá aplikace Passwords, správce hesel, který všechna vaše hesla uloží do zašifrované databáze a následně je ochrání jedním silným heslem, takzvaným „master password“.

Výhodou této aplikace, která je dostupná pro Windows Phone, je možnost exportování do cloudu. A také to, že je dostupná zdarma.

Bezpečnost není jen o heslech. Surfujte bezpečně i na mobilu: Tipy na nejlepší antivirové programy

TripIt – aby bylo cestování snazší

Palubní lístky vám zapadly mezi vytisknuté potvrzení o ubytování, jízdenky, smlouvy o cestovním pojištění a vy se děsíte toho, že část někde vytratíte a v hotelu se nedomůžete svého pokoje. Klid! Pro pohodlnější cestování bez stresů vyvinuli vývojáři aplikaci TripIt, cestovní organizátor, díky kterému budete mít všechno na jednom místě – ve své mobilu.

Aplikace vám všechny potvrzující maily stáhne na jedno místo, na základě informací vám připraví itinerář, ten dokáže synchronizovat s vaším kalendářem a navrch pro vás připraví i příjezdové trasy k hotelu, nebo k památce, kterou se chystáte navštívit – a všechno budete mít k dispozici i offline. Placená verze „PRO“ určená cestovatelům „profíkům“ pak nabízí i informace o reálném času letu, oznámení o náhradách nebo hlídače sedadel a další vychytávky.

Používáte chytrý telefon? Připojte se třeba k pevnému internetu a vyzkoušejte některou z aplikací, kterou jsme pro vás našli!

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese