Které seriály sledovat online? Mrkněte na populární klasiky poslední doby

12.04.2018

Přečteno 1928x

Váš oblíbený seriál zatím nemá pokračování? Možná to není až tak taková smůla, jako se na první pohled zdá. Proč? Protože vám totiž zbyde víc času na jiné seriály – které nejsou o nic horší než legendární GoT. Jestli jste tedy zmeškali některou z následujících sérií, máte teď jedinečnou šanci to napravit.

Narcos: nejnapínavější životopis všech dob

Věděli jste, že seriál Narcos patří mezi nejlépe hodnocené seriály světa? Na česko-slovenské filmové databázi se v žebříčku nejlepších seriálů umístil na 3. místě hned za Zázračnou planetou. Ano, řeč je o Narcos, jehož děj se v nové řadě přesouvá z Kolumbie do Mexika.

Někdy až moc reálný…

Na rozdíl od jiných seriálů se za produkcí Narcos skrývají skutečné příběhy, a to nejen ty z historie drogových kartelů. Pokračování úspěšného seriálů málem zkolabovalo po tom, co byl filmař Carlos Muñoz Portal zastřelen při hledání nové lokace pro natáčení v centrální části Mexika. Tam totiž řádění drogových gangů zdaleka neskončilo.

Patříte mezi ty, kteří se ke sledování Narcos ještě nedovážili? Pokud máte obavy z drsného prostředí kolumbijských kartelů, měli byste vědět, že divácká i informační hodnota seriálu daleko převažuje nad nepříjemně krvavými scénami. První dvě řady precizně vyprávějí jen těžko uvěřitelný příběh jednoho z nejobávanějších zločinců na světě – Pabla Escobara. <spoiler>A i když se třetí série musí obejít už bez něj, kvalita seriálu tím nijak neztrácí. Právě naopak. </spoiler>

Sedmilhářky: poetický rozpad amerického snu

Máte rádi napětí, ale brutální události kokainového impéria jsou na vás trochu moc? Pak se místo nich ponořte do plíživého, temně komediálního dramatu s českým názvem Sedmilhářky. Vynikající kamera i mimořádné herecké výkony Nicole Kidmanové nebo Reese Witherspoonové vás vtáhnou do zdánlivě dokonalého života na předměstí, který se po nečekané vraždě pomalu rozpadá.

Ale pozor, může se stát, že seriál budete chtít zhltnout jedním dechem. Zajistěte si proto dostatek času a rychlý internet, ať můžete Sedmilhářky shlédnout online pěkně nerušeně. A pokud už máte sérii za sebou, nezoufejte. Jejich pokračování můžete sledovat na kanále HBO třeba díky Vodafone TV.

Westworld: sci-fi a western v mrazivém souladu

Je vůbec ještě možné originálně zpracovat téma lidé versus roboti? Očividně ano. Motiv umělé inteligence nejen zůstává stále atraktivním, ale jeho význam se spolu s technologickým pokrokem stupňuje. Stejně jako se stupňuje adrenalin při sledování Westworldu, kde odkrýváte tajemství jednoho neobyčejného zábavního parku.

Chcete zažít něco nevšedního? Udělejte si výlet do uměle vytvořeného westernového městečka, které řídí Anthony Hopkins a kde lze údajně uspokojit jakoukoliv lidskou touhu. Ti, kteří to jednou zkusí, prý chtějí dobrodružství Westworldu zažít znovu. Naštěstí všechny dosavadní série najdete na jedno kliknutí na HBO.

Seriálová jízda, kdykoliv potřebujete

Známe to. Když už se do seriálu jednou „zažerete“, nedá se bez něj vydržet. S digitální televizí Vodafone TV  si svou seriálovou dávku dopřejete kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení je vám libo. A když některý díl náhodou nestihnete ve vysílacím čase, žádný stres. Odvysílané pořady si pustíte až 7 dní zpětně.

Příběh služebnice: nepříjemně poutavá dystopie

Zvrhlou budoucnost bychom měli, co takhle vyzkoušet ještě zvrácenou paralelní minulost? Už na pokračování první řady Příběhu služebnice čekaly miliony diváků a úspěšný seriál letos navazuje snad ještě očekávanější čtvrtou sérií. Důvod? I když vás mrazí, chcete vědět, co bude dál. I svobodná společnost Spojených států se totiž vlivem neplodnosti může obrátit v hrůzu nahánějící totalitu.

Beznadějnou situaci, ve které se z plodné ženy stává otrokyně, bravurně ztvárňuje Elisabeth Moss, jejíž tiché odolávání vás provede temnou atmosférou série. A donutí vás přemýšlet. O tom, že sledovat Příběh služebnice online z tepla postele není až taková samozřejmost. 

Stranger Things: zábavně horrorové brnkání na nervy

Svět vzhůru nohama, strašidelné dravé příšery, dívka se zvláštními schopnostmi a čtveřice roztomilých šprtů. Kdo ještě nepodlehl mysterióznímu sci-fi snímku Stranger Things, má na čase. Tenhle seriál se rychle zařadil mezi kultovky a není divu – originální retro zpracování, vynikající výkony dětských hrdinů a napínavý příběh vás pobaví i vyděsí zároveň. Stranger Things mají za sebou už tři úspěšné řady.

Temný případ: tísnivý zločin s filozofickým přesahem

První řada detektivní série Temný případ nasadila laťku tak vysoko, že bylo téměř nemožné naplnit očekávaní diváků v řadě druhé, na kterou se čekalo dva roky. Po její z části nezasloužené kritice nebylo jasné, jestli producenti k pokračování seriálu přistoupí. Naštěstí to ale nevzdali.

Krimi jako z jiné planety

Že jste Temný případ ještě neviděli? První série ohromila diváky mysteriózně laděnými záběry z Louisiany i hereckými výkony Woodyho Harrelsona a Matthewa McConaugheyho. Druhá řada navrací zločin zpět do městského prostředí a září v ní mimo jiné Colin Farrell. Obě série můžete pohodlně sledovat online na HBO GO a třetí se dočkáte také na Vodafone TV.

Na tvorbu perfektního scénáře si tentokrát tvůrci vzali více času a dění strašidelného zločinu opět zasadili do unikátního prostředí. Třetí série Temného případu se odehrává v okolí zalesněné plošiny Ozark, rozkládající se napříč americkými státy Missouri, Arkansas a Oklahoma. Hlavního hrdinu si střihl oscarový herec Mahershal Ali.

Který seriál si vás získal nejvíce?

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese