Fotbal v televizi: Víte, kde sledovat Euro, Synot ligu nebo zahraniční fotbalové ligy?

02.06.2016

Přečteno 1728x

Co Čech, to muzikant? Nikoli. Co Čech, to trenér fotbalového nároďáku! Zvláště v době, kdy v televizi běží některý z velkých šampionátů. Aktuálně klepe na dveře Euro 2016. My vám ještě před jeho začátkem poradíme, na které televizi ho můžete sledovat. A navrch přidáme velký přehled toho, na jakých televizních kanálech můžete sledovat další fotbalové ligy a soutěže.

Celosvětově nejsledovanější sport? Jednoznačně fotbal. Snad jen v Indii ho v popularitě předčí kriket. Celosvětově ho pak následují basketbal a tenis. V Česku je pak nutné basketbal vyměnit za hokej.

Mimochodem, když se české reprezentaci podařilo v roce 2004 postoupit do semifinále EURA, sledovalo jejich počínání proti Řekům téměř 2,5 milionů diváků. Průměrná sledovanost posledního evropského šampionátu v roce 2012 byla poloviční – nutno ale podotknout, že Češi skončili už ve skupině.

EURO 2016 v televizi – ČT chystá 51 zápasů

Sledovat EURO 2016 v televizi nebude žádný problém. Vysílací práva na všech 51 zápasů totiž získala veřejnoprávní Česká televize – a to díky kontinentální smlouvě spolu s dalšími 25 veřejnoprávními stanicemi. Zápasy můžete sledovat na kanále ČT Sport. Dojde-li k časové kolizi zápasů, poběží i na internetových stránkách ČT.

Česká televize má práva i na EURO 2020. Vysílat bude i české kvalifikační zápasy – i na ty má vysílací práva. Zajímá-li vás i další reprezentační fotbalové dění, pořiďte si programový balíček s kanály Sport 1 a Sport 2 – pak budete moci v televizi sledovat i kvalifikační zápasy ostatních evropských týmů.

Liga mistrů v televizi? Boj o vysílací práva

Chcete sledovat Ligu mistrů v televizi? Pak vězte, že máte jen dvě možnosti – pořídit si televizi, kterou nabízí jeden z hlavních mobilních operátorů, nebo si vystačit s jedním zápasem týdně, který běží na ČT Sport. V době zápasů musí totiž ostatní kabeloví a satelitní poskytovatelé blokovat vysílání dalších kanálů, kde fotbal běží.

Úterní zápasy nicméně můžete minimálně do konce sezony 2017/2018 sledovat na ČT Sport, Česká televize má vysílací práva i na finále. Další evropskou klubovou soutěž – Evropskou ligu – můžete sledovat na České televizi, ale také na Nova Sport a prostřednictvím služby Voyo.

Česká Synot liga – šlágr kola na placeném kanálu

Minimálně až do roku 2018 se musí český fanoušek fotbalu smířit s tím, že šlágr kola běží na placeném kanálu, který má v každém kole právo první volby zápasu, který chce vysílat. Nicméně platí i to, že minimálně jedno utkání musí být vysílané na volně šiřitelném kanálu – tím je aktuálně ČT Sport, která má právo druhé a třetí volby ve výběru zápasů.

Zároveň ale nedrží práva na internetové vysílání. Těmi naopak disponuje portál isport.cz, který může vybrané zápasy vysílat živě na internetu. Pokud máte dostatečně rychlý internet, je sledování pohodlné.

Zárukou dostatečně rychlého internetu je Optické připojení: Rychlost, stabilita a vaše data v bezpečí

Zahraniční ligy v televizi? Většinu můžete sledovat díky UPC

Jste fanouškem německého, italského nebo francouzského fotbalu? Pak vězte, že ho můžete sledovat na kanálech, jež jsou součástí televizních balíčků UPC.

Vysílací práva na německou ligu, Bundesligu, drží minimálně do konce sezony 2016/2017 stanice Eurosport 2. Italskou Sérii A můžete sledovat na kanálech Sport 1 a Sport 2 – vysílací práva drží až do sezony 2017/2018. Velmi podobná situace je potom s francouzskou ligou Ligue 1 – v televizi můžete sledovat vybrané zápasy na kanálech Sport 1 a Sport 2. A to minimálně do konce sezony 2017/2018.

Složitější to potom mají obdivovatelé ostrovního fotbalu – Premiere League poběží od srpna až do roku 2019 výhradně na satelitní televizi Nová DIGI TV. A velmi podobná situace je i s Primera División, která výhradně na stejné satelitní televizi poběží minimálně do konce ligového ročníku 2017/2018.

A když nemám televizi?

Sledovat fotbal v televizi je pravděpodobně nejpohodlnější způsob, nicméně ne každý dnes televizní přístroj vlastní. Alternativou je aplikace Horizon Go, která umožňuje sledovat televizní vysílání na notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu. Jedinou podmínkou pro bezchybné fungování je dostatečně rychlý internet.

Přečtěte si o sledování televize přes internet více: Horizon: Když vám televize vybere program a můžete ji sledovat i v mobilu.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je UPC internet dostupný i na vaší adrese