Instagram – snadné sdílení fotek

18.11.2013

Přečteno 1169x

Na sociálních sítích můžete sdílet prakticky cokoliv. Faktem ale je, že největší ohlas vzbudí vždy fotografie. Toho se chytl projekt Instagram, který primárně cílí jen na obrazový obsah. Že jste o něm ještě neslyšeli? To je rozhodně škoda.

V Čechách má stále dominantní postavení mezi sociálními sítěmi Facebook. Ovšem postupně se do podvědomí širší veřejnosti dostávají i specializovanější služby jako je například Twitter nebo právě Instagram.

Zaměřeno především na mobilní uživatele

Celá funkčnost je velmi podobná již zmiňovanému Facebooku. Se svými přáteli sdílíte obsah, který na síť nahrajete. Zde tedy především fotografie.

Hlavním cílem je snadné sdílení fotografií, které jste právě pořídili. Proto je stránka instagram.com spíše koncipována jako vybídnutí ke stažení aplikace pro jeden z chytrých telefonů. Samozřejmě si zde můžete zobrazit svůj kanál fotografií. Ten se ale moc neliší od toho v mobilním zařízení.

Zábava s fotkami

Svým fotografiím můžete trochu pomoci. Aby se kanály uživatelů neplnili jen stejným typem fotografií, přidal Instagram výběr z různých filtrů. Je to opravdu snadné a navíc velmi návykové. Pár klepnutí na obrazovku a vaše fotka vypadá jako ze 60. let. Tuto funkčnost v poslední době „okopíroval“ například Apple nebo Facebook.

Pokud svou fotografii označíte tzv. #hashtagem (např. #summer nebo #englishbulldog), dostane se do celosvětové sbírky a uvidí ji i uživatelé z druhého konce světa. Pokud se fotka bude líbit, dostane od nich like – kladné hodnocení. Stejně tak můžete označovat lidi nebo společnosti pomocí @.

Takovéto sdílení fotek je opravdu zábava. Kdekoliv budete mít rychlý internet, můžete se podělit se svými přáteli o nové zážitky.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese