Cvičení online: Osobního trenéra můžete mít i na Youtube

13.03.2018

Přečteno 1646x

To, že se vám nechce do fitka, ještě neznamená, že jste lemra. Možná máte prostě příliš nabitý program a na cvičení vám zbývá jenom půl hodiny. Nebo se mezi všemi těmi „zkušenými sportovci“ v posilovně necítíte ve své kůži. Tak proč se stresovat, když to jde levně, pohodlně a profesionálně i z domova? Na internetu najdete nejen tisíce návodů na online cvičení, dokonce si tam vyberete i osobního trenéra. Kteří z nich jsou ti nejlepší? A kým se motivovat na Instagramu? Ať už hledáte svalovce nebo něžnou sílu, u nás si vyberete.

Popsugar Fitness: kanál, který vás dostane do varu

Chcete cvičit, ale ještě přesně nevíte, co vás bude bavit a kolik toho vydržíte? Odpověď hledejte na kanále Popsugar Fitness. Objevíte tam snad nekonečný zdroj inspirace a pohybů, které navíc předvádí jedny z nejznámějších fitness hvězd. Pozvání zakladatelky Anny Render totiž jen tak někdo neodmítne. Výsledkem jsou kvalitní videa plná všech typů cviků, návodů a informací. Nezáleží na tom, jestli cvičení chcete věnovat 15 minut nebo hodinu, na Popsugar si každý přijde na své. 

Tip: Online cvičení by vás mělo především bavit! A jaký pohyb je zábavnější než tanec? Videa lektorky Simone De La Rue jsou odvaz i zápřah dohromady, zároveň se ale nemusíte bát, že byste se ztratili ve složité choreografii.

Trhlá Cassey Ho na kanále Blogilates

Důvod, proč je tento youtubový kanál tak oblíbený, poznáte po pár vteřinách. Jestli vám někdy cvičení připadá jako trápení, s lektorkou Cassey Ho vás nic takového ani nenapadne. Pozitivní energie z ní srší do všech stran a její široký úsměv vám dodá jistotu, že nic lepšího právě teď dělat nemůžete. Cassey se inspiruje prvky pilates a všechny své cviky velmi srozumitelně vysvětluje a předvádí. Žádné pomůcky k nim potřebovat nebudete a ať už chcete posílit jakoukoliv část těla, na kanále Blogilates si snadno vyhledáte ten správný posilovací mix.

A namixovat si ke cvičení můžete i oblíbenou hudbu: Jak na streamování hudby: Spotify, Deezer a další oblíbené služby

Péťa Elbová: příjemná trenérka z domova

Možná vám angličtina dělá problém nebo si prostě raději poslechnete lektorku z Čech. I u nás najdete talentované dívky, které se problémy s postavou rozhodly vyřešit po svém a rády se o to podělí s ostatními. Péťa Elbová je jednou z nich. Na jejím Youtube kanále najdete návody na online cvičení, záznamy intervalových tréninků, ale i tipy na zdravé pokrmy.

Které holky vás povzbudí na Instagramu?

Péťa vás navíc inspiruje i na Instagramu. Na účtu jmenujisepeta ukazuje, jaké pravidelné cvičení přináší výsledky, a fotky doplňuje komentáři, které vás nakopnou. Podobně je na tom jedna z nejvýraznějších tváří české fitness scény, Eva Havelková. Fotky na jejím Instagramu jsou důkazem, že Eva ví, co je to makat na maximum, a ráda se s vámi podělí o cenné rady. Vynechat byste neměli ani australskou trenérku Kaylu Itsnes, která díky svému programu Bikini Body Guide pomohla proměnit těla žen z celého světa.

Chcete si pohodlně zaznamenávat své úspěchy? Díky moderním technologiím je to hračka – sportujte, hubněte a hlavně si to zpříjemněte chytrými aplikacemi.

Scott Herman Fitness: přímá cesta ke svalům

Chodíte do fitka, ale vaše tělo pořád nevypadá tak, jak byste chtěli? I když se od něj leccos přiučí i ženy, Scott Herman je tu především proto, aby mužské části populace pomohl k dokonale vyrýsované postavě. Ať už si přejete, abys se vám na břiše objevil pekáč buchet, nebo aby vaše hruď i ramena vypadaly jako z časopisu, na jeho youtubovém kanále dostanete návod. Scott vám totiž kromě posilovacích sérií ukáže i to, jaké nejčastěji děláte chyby a jak je napravit.

Profesionální Jeff Cavaliere na kanále Athlean-X

I když by to bylo skvělé, svaly nenarostou přes noc. Tohle si Jeff Cavaliere moc dobře uvědomuje a snaží se vás namotivovat k tomu, abyste vytrvali. Pokud cvičení budete provádět správně, výsledky se dostaví možná dřív, než si myslíte. A proč byste si nenechali poradit rovnou od jedné z největších hvězd fitness světa? Jeff Cavaliere jako hlavní fyzioterapeut a kouč pomáhal dostat do formy třeba tým newyorských Mets. A s vámi si určitě poradí také. Stačí, když budete sledovat jeho youtubový kanál Athlean-X a cvičení nebudete šidit. 

Ideální vzor: Jeff je nejen skvělý trenér, ale i sympaťák. Už jako malý si zamiloval profesionální kulturisty a akční hrdiny – především Arnolda Schwarzeneggera, který se stal jeho vzorem. A přestože si podal ruku třeba i s prezidentem Clintonem, sláva mu nikdy nestoupla do hlavy.

Aleš Lamka: Pozitivní hvězda z Česka

Trochu bláznivý, ale poctivý trenér vašich bicepsů! Aleš Lamka si českou fitness scénu získal především díky tvrdé dřině, kterou vám na svém Youtube kanále předá s lehkostí. Je to sice fuška, ale s trochou optimismu jde všechno líp! Pokud své tělo chcete dostat do perfektní formy a nevíte přesně, jak na to, Aleš Lamka vám podrobně vysvětlí jednotlivé cviky a ještě vás povzbudí.

Dokonale mužná motivace z Instagramu

Stejně jako Péťa, inspiruje také Aleš Lamka na Instagramu tisíce Čechů. A víte, s kým žije úspěšná fitness trenérka Eva Havelková? Svého přítele Jakuba Krause před pár lety nahnala do posilovny a díky tomu se teď Jakub na Instagramu chlubí tělem snů. Kromě toho je ale také důkazem, že perfektní postavu může získat kdokoliv. A pokud vás dostatečně neinspiruje Jakub, vyzkoušejte někoho ze zahraničí. Jen málokdo má u fanoušků takovou přízeň jako britský kulturista Simeon Panda.

Aby všechna videa běžela tak, jak mají, a vy jste namísto dynamických cviků nekoukali jen na strnulé, protože ve videu zaseklé pozice, nezapomeňte si před cvičením zajistit rychlý internet.  

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese