Sportujte, hubněte a hlavně si to zpříjemněte. S chytrými aplikacemi i online trenéry

19.12.2016

Přečteno 2142x

Pro ty, kteří věří, že cvičení je jednou z mála věcí, kterou za vás chytrý telefon ani počítač ještě neudělá, máme dobrou zprávu. Máte pravdu. Naštěstí ale existuje záplava šikovných mobilních aplikací, které vám cvičení a hubnutí zpříjemní. A především vás motivují. Vidět totiž pokroky a osobní rekordy černé na bílém je skvělý pocit, který dokáže nakopnout. Nemluvě o hodnocení přátel, kteří jsou vám se svými výkony v patách.

Vybrali jsme pro vás několik aplikací, stránek, ale i Youtube kanálů, které vás popíchnou k lepším výkonům i správnému stravování. Našlápněte k lepší kondici!

Kalorické Tabulky – usnadněte si počty

Chcete mít přehled o spálených kaloriích? Nebo si jen potřebujete hlídat denní příjem? Databáze Kalorických tabulek obsahuje více než 5000 potravin a počítá kalorie za vás. Vy si jen v databázi vyhledáte zkonzumované potraviny, přidáte je do svého jídelníčku a aplikace celý den sčítá výši vámi přijaté energie. Stejným způsobem přidáváte sportovní aktivity a spálená energie se odečítá. Zcela zdarma tak získáte přehled o každodenním energetickém příjmu i výdeji.

Rozhodli jste se, že zhubnete? Do kalorických tabulek si nastavíte cílovou hmotnost a aplikace automaticky přepočítá energetický příjem a sníží ho tak, abyste hubli přirozeným a zdravým tempem – ani příliš rychle ani příliš pomalu.

A pokud zjistíte, že nějaká potravina v databázi chybí, jednoduše ji do Kalorických tabulek přidáte. Třeba naskenováním čárového kódu z obalu. Právě díky tomu se databáze potravin neustále rozšiřuje a uživatelská oblíbenost aplikace stoupá.

Strava – profesionálně změří vaše výkony

Propracovaná běžecká a cyklistická aplikace, která je oblíbená u profesionálních sportovců. Strava totiž podává velmi podrobné analýzy vašich výkonů. Přímo v pohybu sledujete vzdálenost, čas a tempo, ukládají se záznamy o trase a převýšení, můžete přepnout na zobrazení mapy. Strava pozná, když se zastavíte, a tento čas automaticky odečte. Po tréninku si můžete prohlédnout grafy vašich úspěchů, osobních rekordů a vypracovaných statistik. A to zcela bez reklam.

Nejzábavnější na celé aplikaci je ovšem možnost porovnávat své výkony s ostatními a překonávat jejich rekordy. Ve Stravě vidíte trasy ostatních uživatelů, a pokud se po nich vydáte, aplikace vás umístí v žebříčku třeba podle věku nebo váhy. Výkony můžete komentovat a sdílet se svými přáteli, propojit se můžete i přes Facebook nebo Twitter.

Endomondo – osobní trenér za hubičku

Osobní trenér ve vašem mobilu? Aplikace Endomondo je tak propracovaná, že vytvoří tréninkový plán přesně pro vás. Ať je vaším cílem snížení váhy anebo nový rekord v uběhnutém počtu kilometrů,  Endomondo sestaví plán na míru vašim potřebám. Tento luxus si můžete dopřát v placené Premium verzi, která je vybavená i dalšími vylepšenými funkcemi, jako jsou nastavení tepových zón a velmi podrobná analýza vašich výsledků.

Už v základní verzi ovšem najdete spoustu užitečných funkcí. Dostatečně výmluvný je fakt, že Endomondo je v České republice nejoblíbenější sportovní aplikací vůbec. Navíc je dostupné i v českém jazyce a spřátelit jej můžete s mnoha typy mobilních telefonů, Androidy a iOS počínaje.

Endmondo nabízí široký výběr sportů, při kterých bude vaším svědomitým partnerem, poctivě změří jejich průběh, vzdálenost, rychlost i spálené kalorie a porovná vaše výkony s ostatními. V detailních grafech si prohlédnete své výsledky a přes napojení na sociální sítě se o nich podělíte se svými přáteli.

aplikace na cvičení

Runtastic – přenáší váš pohyb v reálném čase

Další mobilní aplikace, která měří spálené kalorie, tempo, kilometry, převýšení i podrobnou mapu trasy, vyznačuje se ovšem jednou specialitou. Runtastic PRO verze přenáší vaše sportovní aktivity online v reálném čase. Data o vaší poloze a rychlosti odesílá mobilní telefon na web, kde vaši přátelé mohou sledovat mapu s vaším pohybem a aktuálním tempem i trasu, kterou již máte za sebou. Tím zábava nekončí, vaši přátelé totiž mohou okamžitě reagovat. Nahrají zvukovou zprávu, kterou vám mobilní telefon ihned přehraje, a získáte tak okamžitou motivaci.

Runtastic zdaleka není jen o běhu. Naopak, nabízí velmi široký výběr všech různých sportů. Skvělou funkcí je také integrovaný přehrávač hudby, při sportu se proto nemusíte zdržovat přepínáním mezi několika aplikacemi.

Sportovní aplikace Runtastic nabízí příjemné uživatelské rozhraní, přínosné analýzy i detailní statistiky, možnost porovnání výsledků a jejich sdílení s přáteli i hravé funkce navíc. Podobně jako Endomondo podporuje širokou škálu mobilních telefonů, od iOS přes Android, Windows Phone až po Blackberry.

Fit recepty – stravujte se nápaditě a bez výčitek

Zdravá inspirace zdarma! Nebaví vás vymýšlet každý den pestrý jídelníček a počítat kalorickou hodnotu jídla? S aplikací Fit recepty máte oblíbené zdravé recepty vždy po ruce. Vyberte si kategorii podle toho, jestli chcete obědvat, večeřet nebo třeba jen zdravě mlsat a Fit recepty vám předloží širokou nabídku barevné inspirace pro vaše chuťové buňky.

Už nemusíte mít obavy z kalorického jídla. U každého receptu v aplikaci naleznete nutriční hodnoty, které vám pomohou hlídat si denní příjem. Všechny recepty uvádějí čas přípravy a vaření, obtížnost i kompletní seznam ingrediencí. Aby o nové nápady nikdy nebyla nouze, Fit recepty pravidelně aktualizují svou databázi a čerstvá dávka inspirace tak nikdy nekončí.

BeFit – zůstaňte doma, ale dejte si do těla

Pro vypracované tělo nemusíte chodit daleko. Tenhle nabitý YouTube kanál promění váš domov v továrnu na vysportovanou postavu. Výhoda pro každého, kdo se jen těžko přemlouvá k venkovním aktivitám či návštěvě posilovny. Na BeFit naleznete tisícovku kvalitních videí, které vás okamžitě rozhýbou. A je na vás, jestli si vyberete posilovací cviky anebo pružný tanec.

Mezi trenéry BeFit naleznete takové hvězdy jako jsou Jillian Michaels nebo Scott Herman. Legendami to ale nekončí. Jóga, pilates, kardio, posilování, tanec, vyberte si ze cvičení, které je vám nejblíž a zacvičte si online!

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese