Nejlepší aplikace pro cestovatele aneb tohle se bude na cestách hodit!

13.06.2017

Přečteno 1470x

Letní sezóna se už blíží a brzy se mnoho z nás rozprchne do různých koutů světa poznávat nová místa a sbírat zážitky. Ať už jste fanoušky dobrodružných cest, nebo si raději dopřáváte pohodu a plný servis, určitě se najdou situace, ve kterých oceníte spolehlivou mobilní navigaci, jazykový překladač anebo tip na výbornou restauraci.

Aplikace, díky kterým se neztratíte

I když se možná jedete na cesty odreagovat od obrazovek mobilních telefonů a počítačů, výhody cestovních navigací a offline map na cestách rozhodně uvítáte.

Google Maps: dovedou vás do cíle

Mapy od Googlu si pochvaluje velké množství uživatelů pro jejich dobré pokrytí, zobrazení aktuální dopravní situace i jejich uživatelskou přívětivost. Google Maps spolehlivě ukazují dobu jízdy a cíl vaší cesty najdou nejen podle jména ulice, ale často jim stačí pouhý název podniku nebo firmy.

Aplikace je navíc zcela zdarma. Pro získání aktuálních informací ji nejlépe využijete online, ale k orientaci ve chvílích, kdy nemáte k dispozici připojení, si mapy mnoha oblastí můžete uložit do svého mobilu. 

Mapy HERE: nasměrují vás offline

Jako spolehlivá offline navigace, kterou využijete i při cestách do zahraničí, vám poslouží aplikace s názvem HERE. Navigace HERE vás provede po 160 různých zemích, aniž byste potřebovali připojení k internetu. Aplikaci si stáhnete bezplatně a podrží vás ve chvílích, kdy se ocitnete daleko od známého prostředí i dostupné Wi-Fi.

Turn-by-turn hlasová navigace vás snadno povede i ve chvílích, kdy vedle vás na místě spolujezdce nebude sedět žádný pomocník.

Cestujete rádi tak trochu „na blind“ a místo, na kterém složíte hlavu, hledáte až na poslední chvíli? Pro tyhle účely určitě využijte aplikace, díky nimž si snadno zamluvíte místo na přespání třeba jen několik hodin předem.Ubytování levně a stylově

Booking: zvýhodněné ceny a reference

Aplikace stejnojmenného mobilního portálu vám pomůže najít ubytování i na druhém konci světa. Nadcházející přechodné bydlení můžete vybírat nejen podle fotek, často oceníte také recenze předchozích obyvatel, kteří si svou nespokojenost většinou nenechají pro sebe.

Airbnb: je libo pokoj nebo celý byt?

Populární způsob bydlení, díky kterému často ušetříte, i když si pronajmete ubytování v centru města. Ubytování přes Airbnb dnes můžete najít skoro po celém světě a míst k pronájmu stále přibývá. Navíc si můžete zdarma stáhnout aplikaci, díky které si rezervaci ubytování ještě usnadníte.

Navštivte ověřená místa a podniky

Snadná orientace i příjemné ubytování jsou na cestách sice důležité, nejdůležitější je ovšem najít ta správná místa a odnést si z cest spoustu zážitků a krásných vzpomínek.

Lonely Planet Traveller: oblíbený průvodce v mobilu

I když je listování stránkami knih příjemnější, někdy se zkrátka každé uštědřené místo počítá. Proto možná oceníte, že si ověřené tipy na nejzajímavější místa, zábavné aktivity a kvalitní podniky můžete stáhnout i do svého mobilu. Ne všechny průvodce jsou sice zcela zdarma, kvalitní informace za poplatek několika eur ale určitě stojí.

Trip Advisor: vybírejte ozkoušené

Aplikace, kterou využijete zejména v zahraničí a díky které zhodnotíte poznatky cestovatelů, již vámi zvolenou destinaci navštívili už před vámi. S aplikací od Trip Advisoru si poblíž místa, na kterém se právě nacházíte, pohotově zobrazíte nejlépe hodnocené restaurace, bary, nákupní centra, body zájmu či různé volnočasové aktivity.

Bez oblíbeného pořadu ani ránu

Vyrážíte po Česku pod stan a tak trochu vás štve, že vám uteče důležitý zápas nebo další díl seriálu? Nainstalujte si aplikaci Vodafone TV. Najdete ji ve všech televizních balíčcích a umožňuje sledovat oblíbený televizní program na tabletu i mobilu. Na pořady se můžete podívat až 7 dní zpětně.

 

Co dalšího se vám bude hodit?

Mapováním trasy, ubytováním a hodnocením kvality chytré cestovatelské aplikace rozhodně nekončí. Které další funkce by se vám na cestách mohly hodit? Určitě oceníte předpověď počasí, jazykový překladač nebo převodník měn.

Překládejte jazyky a převádějte měny

Aplikace Google Translate není sice v překladech pokaždé perfektní, ale zvládá přes 100 jazyků, rozumí i mluvenému slovu a text dokáže rozpoznat pouhým namířením fotoaparátu. Přeloží vám i čínské či japonské znaky a čím dál více jazyků si můžete uložit i off-line.

Během cestování se vám občas vyplatí převádět nejen jazyky ale i měny. Aplikace XE Currency slouží jako jednoduchý převodník měn s pravidelnou aktualizací kurzů. A pokud chcete převádět i offline, stačí si potřebné kurzy uložit do vaší nabídky.

Vyhněte se promočenému oblečení

Cestujete po Česku a chcete mít k dispozici spolehlivou předpověď počasí? Aladin je oficiální aplikací Českého hydrometeorologického ústavu a zobrazí vám víc než jen ikonku mráčku nebo sluníčka. Z Aladina se dozvíte předpověď teploty, tlaku, vlhkosti, síly větru a samozřejmě množství srážek. Kvalitní předpověď v zahraničí zase získáte pomocí aplikace Weather Pro.

Při výbavě svého telefonu také nezapomeňte na takové zdánlivé banality, jako je třeba svítilna, právě ta totiž bývá na cestách jednou z nejpoužívanějších aplikací vůbec.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese