Váš průvodce světem jedniček a nul

Novinky, zajímavosti, ale i praktické rady a návody, které mají společné jmenovatele: Rychlý internet, moderní technologie a online služby.

Více

Poslední články

21.02.2018

Přečteno 2426x

Jak na streamování hudby: Spotify, Deezer a další oblíbené služby

My, posluchači hudby, žijeme v krásné době. Když si vzpomeneme na nějakou písničku a chceme si ji pustit, stačí ji jen najít a za pár vteřin už nám hraje ve sluchátkách. Vítejte ve světě Spotify, Deezeru, Google Play a dalších streamovacích služeb, které vám přinášejí hudbu až pod nos a (skoro) zadarmo.

Číst dále

Ověřte si, jestli je UPC internet dostupný i na vaší adrese

26.01.2018

Přečteno 802x

Ethereum: Další kryptoměna, která je na vzestupu

Zatímco bitcoin někteří označují jako zlato, jehož nedostatek šponuje cenu vzhůru, Ethereum můžeme označit jako energii. Energii, která je potřeba k uskutečnění transakcí, palivo, díky kterému transakce běží. I jeho hodnota raketově roste. A to i proto, že je sofistikovanější než bitcoin. Ethereum není jen kryptoměna, je to velký virtuální stroj, jehož kapacity chce využívat stále více firem.

Číst dále

06.12.2017

Přečteno 1022x

GDPR: Evropská unie vytáhla do boje s velkými bratry

Od května 2018 chce Evropská unie lépe chránit vaše osobní údaje. A pozor: na rozdíl od mnoha dalších vyhlášek a nařízení z Bruselu bude mít novinka známá jako GDPR – Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, přímý dopad i na vás. Pokud o vás někdo sbírá data, máte právo se dozvědět, jaká to jsou a na co se používají.

Číst dále

03.11.2017

Přečteno 1207x

Evernote, Trello, Basecamp: Aplikace, které pomůžou s produktivitou i time managementem

Papírky s poznámkami po všech kapsách, odkazy narychlo uložené do záložek, dokumenty nepřehledně rozdělené ve složkách… Znáte to? Možná vám pod ruku ještě nepřišel ten správný nástroj, se kterým si všechny soubory i poznámky k projektu uložíte přehledně. Tvůrci chytrých nástrojů pro time managment nám naštěstí na větší produktivitu namíchali skvělé recepty.

Číst dále

24.10.2017

Přečteno 1468x

Hra o trůny online: Mrkněte se na největší zajímavosti, které jsou k mání na síti

Podlehli jste 7 sériím napínavých zvratů, které si před emocemi diváků neberou servítky? Vůči fenoménu Game of Thrones je jen málokdo imunní. A když jedna série skončí, jako by odešla i část vašeho já. Ten pocit známe. Naštěstí existuje způsob, jak „období prázdnoty“ zaplnit alespoň malým množstvím diváckého uspokojení. I když se zrovna nevysílá, Hra o trůny v online světě žije dál.

Číst dále