Váš průvodce světem jedniček a nul

Novinky, zajímavosti, ale i praktické rady a návody, které mají společné jmenovatele: Rychlý internet, moderní technologie a online služby.

Více

Poslední články

02.08.2018

Přečteno 82x

5 milníků, které zatočily s televizním pravěkem

V roce 2018 můžeme říct, že už je opravdu za dveřmi. Doba televizní nirvány, kdy se konečně opravdu můžeme dívat, na co chceme, kdy chceme a samozřejmě v dokonalé kvalitě. Našli jsme 5 zásadních inovací, které přiblížili sledování televize ke dnešnímu standardu. Pojďme na to.

Číst dále

Ověřte si, jestli je UPC internet dostupný i na vaší adrese

16.07.2018

Přečteno 164x

Vychytávky na YouTube: Víte, jak vyrobit GIF nebo stáhnout hudbu?

Taky jste už xkrát na YouTube marně hledali tlačítko „stáhnout”? Nejste sami. Stahovat z největšího video serveru na světě ale kupodivu opravdu jde a je to snadné. Prozradíme vám, jak na to a ještě přidáme pár dalších tipů, které vám rozšíří obzory.

Číst dále

15.06.2018

Přečteno 112x

Virtuální realita vs. augumentovaná realita: Máte jasno v pojmech?

Věci, co ve skutečnosti nemáte před sebou, uvidíte tak jako tak – záleží ale na tom, v jaké míře. Jak daleko se můžete dostat pomocí virtuální reality a co přesně znamená, když realitu jenom rozšiřujeme? Teď si v tom konečně uděláte pořádek.

Číst dále

Mobilní připojení k internetu? Spoléhat se jen na něj chce odvahu

12.06.2018

Přečteno 3819x

Mobilní připojení k internetu? Spoléhat se jen na něj chce odvahu

Využíváte mobilní internetové připojení? Pak patříte ke zhruba 65 procentům české dospělé populace, která internet v mobilu aktivně využívá. Alespoň to tvrdí výzkum agentury Ipsos z dubna 2015. Mobilní internetové připojení nicméně neznamená, že budete online vždy a všude. I v roce 2015 má tahle pokroková technologie své limity.

Číst dále

22.05.2018

Přečteno 903x

Bez reklam: Jak se zbavit reklam v prohlížečích i při sledování filmů

Už na začátku roku 2017 blokovalo reklamu 615 milionů uživatelů z celého světa. Tak to alespoň vyplývá z průzkumu společnosti PageFair a předpokládá se, že využití aplikací či pluginů pro blokování internetové reklamy dále roste. Důvod? Uživatelé nejčastěji uvádějí bezpečnost, skoro stejné procento z nich ale tvrdí, že je reklamy prostě ruší. Máte už všudypřítomných reklam také dost? Tady jsou nástroje, díky kterým se jich můžete zbavit.

Číst dále