5 aplikací pro úpravu fotek v mobilu: Kterou se vyplatí nainstalovat

04.02.2019

Přečteno 670x
5 aplikací pro úpravu fotek v mobilu: Kterou se vyplatí nainstalovat

Chcete, aby vaše fotka z mobilu přitahovala lajky na Instagramu jako magnet? Tak věřte, že stiskem spouště to všechno teprve začíná. Potřebujete ještě ten správný filtr, vyretušovat drobné chybky, prostě si s fotkou trochu pohrát. Našli jsme pro vás appky, které to umí nejlíp.

Samozřejmě, spoustě lidí na úpravu fotek stačí nástroje, které jsou součástí operačního systému. Jiní nedají dopustit na filtry přímo od Instagramu. Přece se ale nespokojíte s málem. Specializované aplikace toho umějí mnohem víc – na mobilu dnes zvládnete všechno to, na co jste před pár lety potřebovali počítač s Photoshopem nebo GIMPem.

Všechny aplikace v našem seznamu si stáhnete v iStore nebo na Google Play zdarma (alespoň základní verzi). Každá z nich umí oříznout fotku, přidat filtr nebo text a výsledek nasdílet. Zaměřili jsme se proto na jejich nejsilnější stránky.

Jak vyfotit obrázek, který stojí za to upravovat? Spoustu inspirace najdete na Instagramu, návody a tipy k jednotlivým aplikacím na YouTube. Mimochodem, věděli jste, že na YouTube můžete mít i svého osobního trenéra?

Snapseed – fotokouzelník od Googlu

Když za něčím stojí takový gigant jako Google, nemůže to být špatné. A opravdu, Snapseed zaručeně uspokojí každého, kde se s fotkami rád mazlí. Navíc je zdarma, bez reklam a autoři ho neustále vylepšují. V aplikaci najdete 29 různých filtrů a nástrojů, včetně snadného retušování pomocí vychytávek „Čištění“ a „Rozšíření“.

Tip: Jazyková lokalizace rozhodně není u fotoappek samozřejmost. Proto čeština u Snapseedu rozhodně potěší.

Polarr – funguje všude

Jestli někdy upravujete fotky v mobilu a jindy v počítači, vyzkoušejte Polarr. Spustíte ho opravdu na každém zařízení. Má dva režimy, bezplatný základní a pokročilý zpoplatněný.  Rozkoukat se zabere nějaký čas, ale Polarr vám to ulehčí – ještě než se pustíte do práce, naučí vás pracovat se všemi základními funkcemi.

Tip: I v základní verzi najdete skvěle zpracované zkrášlování, a to i pro začátečníka. Aplikace automaticky pozná váš obličej a vy si během pár vteřin přebarvíte vlasy, zmenšíte nos a vybělíte zuby.

Fotor – na cool koláže

Fotor si lidi nestahují ani tak kvůli úpravám fotek (i když to samozřejmě umí), jako spíš na tvorbu koláží. Na každou sadu momentek tu najdete šablonu, do níž padnou jako ulité. Co na tom, že prémiový obsah je zpoplatněný – i v základní verzi s reklamami dokážete velké věci.

Tip: Klasické koláže od Fotoru jsou čtvercové, ideální na Instagram. Kromě výběru fotek si dejte záležet i na detailech – stínování, velikosti mezer, zakřivení okrajů apod.

Tvůrci aplikací a internetových stránek mají smysl pro humor. Přesvědčte se o tom v našem článku o nejznámějších Easter eggs.

PicsArt – ovládněte svět Instastories

Na každý je umělec se zálibou piplat se s každou fotkou celé hodiny a ladit každý drobný odstín. Proto je tu PicsArt. S ním vypadají fotky dobře už za minutku a nárůst lajků i followerů máte zaručený. Není tedy divu, že tenhle fotoeditor a sociální síť v jednom má v mobilu rekordních 500 milionů lidí.

Tip: PicsArt je ideální volba pro tvorbu instastories nebo vtipných meme obrázků. K tomu se hodí např. automatický ořez (Cutout).

Až budete potřebovat foťák v mobilu z praktických důvodů, oceníte CamScanner. Tato aplikace umí čitelně a rovně naskenovat smlouvu, účtenku nebo třeba popsanou tabuli. A když naskenujete dokument v angličtině, můžete ho zkopírovat do textového editoru a rovnou pokračovat v psaní.

 

Photoshop Express – šikovný po „tátovi“

Tykáte si s „velkým“ Photohopem? Tak to budete milovat i kapesní Photoshop Express, dokonale přizpůsobený malému dotekovému displeji. Je také česky a zdarma, a oproti konkurenci si umí skvěle poradit s fotkami, které by jinak skončily v koši. Máme na mysli např. přesvícené snímky nebo špatně nastavenou teplotu barev.

Tip: Když si nevíte rady, jak přesně fotku opravit, jednoduše klikněte vpravo nahoře na ikonku s kouzelnou hůlku. Photoshop vše vyřeší za vás.

Nemůžete se rozhodnout, kterou aplikaci si vybrat? Nevadí. Stáhněte si je klidně všechny a zkoušejte a zkoušejte. Anebo prohledejte obchod s aplikacemi. Kvalitních editorů fotek existuje ještě spousta!

Zdroj titulní fotky: Dashu83 / Freepik 

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese