3 jednoduché tipy, jak zrychlit internet?

05.10.2015

Přečteno 3413x

„Tady ten net vůbec nefrčí,“ řekli jste si určitě nejednou, když se vám věky načítala webová stránka nebo jste místo plynulého videa sledovali přehlídku trhaných obrázků. Přinášíme vám proto několik jednoduchých tipů, jak své internetové připojení zrychlit, aniž byste museli ihned upgradovat na megarychlý internet.

1.      Zkuste jiný internetový prohlížeč

I mezi prohlížeči jsou velké rozdíly a vás v případě zrychlení načítání stránek bude zajímat hlavně objem dat a zdrojů, které pro svou činnost daný prohlížeč využívá. Nejhorší volbou je z hlediska náročnosti Internet Explorer. Za ním následuje Mozilla Firefox, Google Chrome a údajně nejpřívětivější pro pomalá připojení je Opera, protože využívá speciální kompresní technologii Opera Turbo. Zároveň byste měli minimalizovat množství různých rozšíření, plug-inů a doplňků, které při prohlížení internetu využíváte a zavírat nepoužívané záložky.

2.      Odstraňte reklamy a náročný software

Provozovatelé reklamních systémů nás asi nepochválí, ale rychlost načítání stránek také zpomalují reklamní bannery, videobannery a jiné internetové reklamní formáty. Funkce Adblock Plus, která z vašeho prohlížeče odstraní všechny reklamy, tak značně zrychlí vaše připojení, ovšem nezapomínejte na to, že i další software, jako je např. obstarožní Flash, nebo stránky v určitých programovacích jazycích, jako je Javascript, mají negativní vliv na rychlost načítání.

3.      Zkontrolujte svůj modem

Je možné, zvláště pokud bydlíte v činžáku, že váš modem využívá stejný kanál pro bezdrátové připojení jako modemy vašich sousedů, a to internet zpomaluje. Stáhněte si proto např. program inSSIDer, kterým můžete zkontrolovat svou bezdrátovou síť i okolní bezdrátové sítě a jejich kanály. Pokud zjistíte, že nejste na 1 kanálu sami, nebo je kanál dokonce přetížený, připojte se k IP adrese svého modemu a vyberte si v menu nastavení jiný, méně exponovaný kanál.

Pokud se vám pomalu načítají stránky, i když máte rychlý internet, často také pomůže přemístění modemu do místnosti, kde máte počítač, nebo co nejvíce do středu bytu. Bezdrátový signál a rychlost načítání stránek na počítači také mohou ovlivňovat bezdrátové telefony v jeho blízkosti, nebo omezení počtu bezdrátových zařízení, které lze připojit ke stejnému modemu či routeru.

Zkusili jste vše výše popsané, ale pořád žádná změna? Uvolnili jste místo na disku počítače a dokonce i zkontrolovali, zda vám internet nezpomaluje nějaký malware nebo počítačový virus? Je možné, že váš současný balíček internetového připojení či modem už opravdu neodpovídají nárokům dnešních moderních webových stránek a streamovacích služeb. Prohlédněte si proto aktuální nabídku rychlého internetu od Vodafonu - doma díky němu můžete surfovat rychlostí až 500 Mb/s.

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese