Naučte se anglicky: 7 tipů na nejlepší aplikace a online kurzy zdarma

19.09.2016

Přečteno 39213x

Nikdy nebylo jednodušší naučit se anglicky nebo svoji angličtinu vypilovat než dnes. Díky internetu můžete angličtinu zdokonalovat online – v bezplatných online kurzech, pomocí chytrých mobilních aplikací i prostřednictvím programů, které úspěšně kombinují výuku se zábavou. Jsou jich stovky. A my jsme pro vás oddělili zrno od plev a nabízíme vám ty nejlepší.

Díky internetu jsou vaše možnosti při studiu angličtiny téměř neomezené. Můžete zdokonalovat výslovnost, rozšiřovat si slovní zásobu, naučit se tipy a triky pro obchodní komunikaci v angličtině. A pilně studovat můžete nejen doma u počítače, ale třeba i s pomocí mobilu v autobuse cestou do práce. Stačí jen začít…

BBC Learning English – od Shakespeara k pracovním tipům

S výukou angličtiny začala BBC už v roce 1943, a to na rozhlasových vlnách. Dnes už není problém výuku absolvovat online, stačí mrknout na stránky BBC Learning English, které jsou součástí ohromného portálu BBC. Sekce jsou tu rozdělené podle úrovní angličtiny – od Lower Intermediate až po Towards Advanced.

Zabrousit tu můžete i do „shakespearovské sekce“, vyzkoušet si krátká, ale efektivní šestiminutová cvičení a nastudovat tipy, jak angličtinu využívat v práci. Záběr Learning English je široký, jsou tu cvičení zaměřená na gramatiku, rozvoj slovní zásoby i poslechy.

Angličtinu můžete zlepšit i sledováním zahraničních Youtuberů. Věnovali jsme jim i článek: Youtubeři a vlogeři: Noví hrdinové dneška

Duolingo – nejpopulárnější jazyková aplikace současnosti

Online. Zdarma. Bez reklam. A neuvěřitelně zábavná. Není divu, že aplikace Duolingo okupuje první místa žebříčků popularity. Díky mobilní verzi pro iOS nebo Android můžete angličtinu (nebo některý z dalších téměř 30 jazyků, které jsou k dispozici v anglické verzi) zdokonalovat vlastně kdekoli, kde je k dispozici stabilní a rychlý internet.

Lekce jsou krátké, maximálně efektivní a kombinují mluvení, poslech, procvičování gramatiky i přirozený rozvoj slovní zásoby. Pokud se navíc dostanete do vyšších „levelů“ podílíte se nepřímo na financování služby. Autoři Duolingo své žáky totiž využívají ke komerčním překladům. Jistotu správnosti textu pak mají díky tomu, že ho přeloží stovky uživatelů.

Lyrics Training – učte se anglicky díky písničkám

Chcete-li se zdokonalit v poslechu, nabízí se služba Lyrics Training, která k výuce používá ty největší hity. Princip výuky je jednoduchý: Vyberete si písničku a následně složitost – tedy to, zda budete do textu doplňovat 10, 25, 50 nebo 100 % chybějících slov. A pak už jen posloucháte a doplňujete a posloucháte a… k dalšímu hitu vás systém pustí až v okamžiku, kdy je předchozí písnička doplněná bez chybky.

Aby vše běželo tak, jak má, je dobré mít Optické připojení k internetu: Rychlost, stabilita a vaše data v bezpečí

Learn English – lepší angličtina díky Facebooku

Trávíte na Facebooku každý den desítky minut? Pak se určitě staňte fanouškem stránky Learn English, které aktuálně fandí více než 4 miliony uživatelů. Autoři na Zeď 3x denně připíchnou příspěvek a daří se jim míchat atraktivní koktejl. Den můžete začít třeba gramatickou rozcvičkou, odpoledne si poslechnout, jak zní australská angličtina, a večer mrknout na rozdíly mezi formální a neformální angličtinou.

Publikační časy jsou pevně dané, vše je neuvěřitelné zábavné a chytlavé. A svojí angličtinu navíc můžete procvičovat i přispíváním do bohatých diskuzí pod jednotlivými příspěvky.

Speaky – najděte si parťáka na online pokec

Nejlepší způsob, jak se naučit anglicky je mluvit, mluvit, mluvit… Vědomí si toho byli i autoři aplikace Speaky, která sdružuje lidi ze zhruba 180 zemí, jejichž snahou je si v angličtině popovídat. Můžete se přihlásit na webu nebo si stáhnout aplikaci, a pak už stačí jen zapátrat třeba po někom, kdo má stejné záliby a zájmy jako vy.

Služba umožňuje chatování, ale i telefonáty prostřednictvím internetu nebo videorozhovory. Podobnou a taktéž velmi populární službou je Babelvillage.com.

Coursera – online kurzy angličtiny od špičkových universit

Následující tip je určený pro ty, kteří to s angličtinou myslí opravdu vážně a chtějí jí věnovat nikoli hodinku týdně, ale hodinku denně. Portál Coursera.org na jednom místě nabízí online kurzy vypsané top universitami. Jsou mezi nimi i Stanford, University of Michigan nebo UC San Diego. Volit nutně nemusíte jen angličtinu, ale nabídka jazykových kurzů je široká – od kurzů zaměřených na Business English až po akademickou angličtinu.

Kurzy obvykle trvají 4 až 6 týdnů, týdenní náročnost bývá 8 až 10 hodin a po splnění závěrečného projektu můžete získat certifikát. Nicméně je třeba podotknout, že takto intenzivní forma (samo)studia vyžaduje opravdu silnou vůli a dostatek času.

Mr. Duncan – naučte se anglicky díky Youtube

Je trošku praštěný, ale jeho suchý britský humor, se kterým vás provede 89 videy, je výborný. Seznamte se s Mr. Duncanem, který má na Youtube zhruba půl milionu odběratelů. Jednotlivé lekce jsou krátké, obvykle tematicky zaměřené a pustíte-li si každý den jednu, za tři měsíce budete anglicky mluvit (téměř) jako rodilý Angličan. 

Jak se vám článek líbil?

Ověřte si, jestli je pevný internet od Vodafonu dostupný i na vaší adrese